Рома смачка Милан в Европа (ВИДЕО)

Леверкузен на пътя на "вълците" на полуфиналите

Мечтата на Рома за трети пореден финал в Европа остава жива. Тимът на Даниеле Де Роси срази Милан с 2:1 и с общ резултат 3:1 се класира напълно заслужено за полуфиналите в Лига Европа. На препълнения "Олимпико" "вълците" изиграха нов голям мач под ръководството на клубната си легенда. Двубоят изглеждаше решен още до средата на първото полувреме, когато Джанлука Манчини и Паоло Дибала дадоха комфортен аванс на столичани.

Още преди почивката домакините останаха с човек по-малко, след като Зеки Челик извърши изключително неспортменско нарушение срещу Рафаел Леао. Гостите от Милано изиграха слаб двубой и успяха да се върнат едва в 85-ата минута чрез Матео Габия.

В същото време Байер Леверкузен измъкна 1:1 на Уест Хем в Лондон и си осигури сблъсък с Рома в следващата фаза. "Вълците" спечелиха Лигата на конференциите преди 2 сезона, а през миналия загубиха от Севиля на дузпи спора за трофея в Лига Европа.

Двубоят във Вечния град започна динамично с атакуващ футбол, а първият гол падна още в 10-ата минута. Удар на Пелегрини от границата на наказателното поле намери лявата греда, а на празна врата големият герой през месеца Джанлука Манчини довкара за 1:0. Бранителят бе вкарал и в първия мач, направи го и в дербито с Лацио (1:0).

Отговорът на гостите не закъсня, след като центриране на Муса намери Рубен Лофтъс-Чийк, а ударът на англичанина намери страничния стълб.

За да дойде вторият удар на "вълците" - в 22-ата минута настъпи моментът на Паоло Дибала. Световният шампион с Аржентина получи топката в наказателното поле, след като Лукаку опита да центрира, Габия изби право на крака на нападателя и звездата на Рома завъртя технично изстрела си в далечния на Менян ъгъл.

В 30-ата минута дойде и първият удар по "вълците", след като Зеки Челик получи директен червен картон за безкомпромисно нарушение в гръб срещу Рафаел Леао.

А до края на полувремето бяха извършени общо 3 смени - две от Даниеле Де Роси, една направи и Стефано Пиоли. Наставникът на Рома извади Ромелу Лукаку и Паоло Дибала, за да пусне Теми Ейбрахам и Диего Йоренте. На свой ред в търсене на обрата наставникът на "росонерите" хвърли нападателя Лука Йович, изваждайки вътрешния халф Исмаел Бенасер.

След почивката нещата на терена не се промениха коренно, въпреки ме Милан се нуждаше от попадения, а и имаше числено превъзходство. В 65-ата минута Ейбрахам се озова на перфектна ситуация, но ударът му мина високо над целта. Това бе и една от малкото ситуации след почивката, след като Де Роси умело успя да затвори съперника, а Милан видимо изглеждаше съкрушен след слабото начало.

Пет минути преди почивката "росонерите" все пак върнаха едно попадение. Рафаел Леао центрира технично, а на границата на наказателното поле Габия с глава простреля Свилар.

В добавеното време Тео Ернандес спъна грубо Ел Шаарауи и получи директен червен картон. Главният съдия Симон Марчинияк бе привикан на монитор, за да види грешката си и картонът бе отменен.

РОМА - МИЛАН 2:1
1:0 Джанлука Манчини (12)
2:0 Паоло Дибала (22)
2:1 Матео Габиа (85)

Рома: 99. Миле Свилар, 19. Зеки Челик, 6. Крис Смолинг, 23. Джанлука Манчини, 37. Леонардо Спинацола – 16. Леандро Паредес, 52. Едоардо Бове, 7. Лоренцо Пелегрини (К) – 92. Стефан Ел Шаарауи, 90. Ромелу Лукаку, 21. Пауло дибала

Резерви: 1. Руй Патрисио, 63. Пиетро Боер – 2. Рик Карсдорп, 9. Тами Ейбрахам, 14. Диего Йоренте, 17. Сардар Азмун, 20. Ренато Санчес, 22. Усем Ауар, 35. Томасо Балданци, 59. Никола Залевски, 67. Жоао Коща, 69. Анхелиньо

Треньор: Даниеле Де Роси

Милан: 16. Майк Менян, 19. Тео Ернандес, 23. Фикайо Томори, 46. Матео Габиа, 2. Давиде Калабрия (К), 4. Исмаел Бенасер, 80. Юнус Муса, 10. Рафаел Леао, 8. Рубен Лофтъс-Чийк, 11. Кристиан Пулишич, 9. Оливие Жиру

Резерви: 57. Марко Спортиело, 69. Лапо Нава,  7. Ясин Адли, 14. Тияни Райндерс, 15. Лука Йович, 17. Ноа Окафор, 21. Самуел Чуквуезе, 28. Малик Тиау, 38. Филипо Терачано, 42. Алесандро Флоренци, 85. Кевин Дзероли, 95. Давиде Бертесаги