В Мадрид: Атлетико взе минимален аванс срещу Борусия (ВИДЕО)

Симеоне с победа №50 в ШЛ след 2:1 над Дортмунд

Атлетико (Мадрид) победи гостуващия Борусия (Дортмунд) с 2:1 в първия четвъртфинален сблъсък между двата тима от тазгодишното издание на Шампионска лига.

„Дюшекчиите“ надиграха категорично германския си съперник през първото полувреме и отбелязаха 2 безответни гола, дело на Родриго де Пол и на Самуел Лино, така че попадението на резервата Себастиан Алер (81) се оказа почетно за „жълто-черните“.

То обаче запази шансовете им за продължаване напред след реванша идния вторник в Дортмунд като малко преди края Борусия можеше и да изравни, но удари 2 греди.

Домакините бяха подкрепяни от верните си фенове, които създадоха страхотна атмосфера преди началния съдийски сигнал, като започнаха на високи обороти.

Още в първата минута опит за изстрел на изведения в коридор Алваро Мората бе блокиран, а малко по-късно Атлетико успя да открие резултата.

Това се случи в края на 4-ата минута, когато вратарят на гостите подаде на свой съотборник, който подходи неконцентрирано и Родриго де Пол открадна топката, за да може с прецизен шут да я прати в мрежата и да зарадва Атлетико – 1:0.

Последва атрактивен опит за задна ножица на Самуел Лино, както и опасен шут над целта на Антоан Гризман.

Двамата обаче комбинираха отлично за второто попадение в срещата. То падна в 32-ата минута, след нова грешка при изнасянето на топката от страна на гостите.

Този път топката попадна у Гризман, който с техничен прехвърлящ пас я подаде към Лино. Бразилецът овладя елегантно с първото си докосване, а с второто насочи кълбото в долния далечен ъгъл – 2:0.

При този резултат дойде и почивката, а след нея гостите изравниха играта и дори успяха да осъществят натиск в заключителните минути.

Преди това обаче Алваро Мората и Гризман направиха пропуски, като същото стори и Джейдън Санчо в 60-ата минута.

В 81-ата пък Борусия изравни, след като резервата Себастиан Алер се възползва от грешка в защита и без забавяне, от движение, насочи хладнокръвно по диагонала и в мрежата  за 2:1.

Малко след това друг, появил се от пейката футболист, а именно Джейми Байноу-Гитънс, стреля опасно, ала след рикошет в главата на Сесар Аспиликуета топката срещна напречната греда и излезе в аут.

До края до нови попадения не се стигна, след като в 95-ата минута удар с глава на Юлиан Брант също срещна гредата, а така наставникът на домакините Диего Симеоне записа своята победа №50 в Шампионската лига.

Борусия пък загуби за първи път далеч от дома през календарната година и ще трябва да спечели реванша, ако иска да продължи напред.

Атлетико (Мадрид) – Борусия (Дортмунд) 2:1
1:0 Родриго де Пол (4)
2:0 Самуел Лино (32)
2:1 Себастиан Алер (81)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

АТЛЕТИКО (МАДРИД): 1. Ян Облак, 2. Хосе Хименес, 3. Сесар Аспиликуета, 5. Родриго де Пол, 6. Коке (К), 7. Антоан Гризман, 12. Самуел Лино, 14. Маркос Йоренте, 16. Науел Молина, 19. Алваро Мората, 20. Аксел Витсел;

Резерви: 1. Хорациу Молдован, 31. Антонио Гомис, 4. Габриел Паулища, 8. Саул Нигьес, 10. Анхел Корея, 15. Стефан Савич, 17. Родриго Рикелме, 18. Артур Вермеерен, 23. Рейнилдо, 24. Пабло Бариос, 30. Салим Ел Джабари;

Треньор: Диего Симеоне;

БОРУСИЯ (ДОРТМУНД): 1. Грегор Кобел, 26. Юлиан Риерсон, 15. Матс Хумелс, 4. Нико Шлотербек, 22. Иън Маатсен, 8. Феликс Нмеча, 23. Емре Джан (К), 20. Марсел Забицер, 27. Карим Адейеми, 14. Никлас Фюлкруг, 10. Джейдън Санчо;

Резерви: 33. Алекс Майер, 35- Фабиан Лотка, 6. Салих Йозджан, 9. Себастиен Алер, 11. Марко Ройс, 16. Джулиен Дюранвил, 17. Маруис Волф, 18. Юсуфа Мукоко, 19. Юлиан Бранд, 25. Никлас Зюле, 43. Джейми Байноу-Гитънс;