3. Моуриньо спечели първия дуел с Карлето

Моуриньо спечели първия дуел с Карлето

Интер победи Челси с 2:1 на „Сан Сиро” и взе минимален аванс преди реванша на „Стамфорд Бридж”

Италианският шампион Интер постигна изключително важна победа с 2:1 над Челси в първия осминафинал от Шампионската лига. В срещата играна на стадион „Сан Сиро” Моуриньо спечели задочния сблъсък с Анчелоти, но изходът от двубоя все още не е решен заради ценния гол на чужд терен за „сините”. Реваншът на "Стамфорд Бридж" е на 16-и март.

Двубоят започна с летящ старт за домакините, които откриха резултата още в 3-та минута. Тогава Ето’о намери Снайдер на добра позиция, холандецът пък продължи за Милито, който се справи с Тери и след това преодоля Петр Чех за 1:0.

След този гол темпото продължи да бъде високо и в 12-ата минута Челси можеше да изравни, след като Калу премина добре през няколко бранителя, но стреля право в Сезар. В 15-ата лондончани получиха правото да изпълнят фаул на добра позиция. Зад топката застана Дрогба, който отправи истинска бомба към Сезар, но за негово нещастие кълбото срещна напречната греда. 120 секунди по-късно Балак стреля силно от средна дистанция, стражът на „нерадзурите” изби, а при добавката Дрогба не може да намери очертанията на вратата.

В 33-ата минута италианците можеха да покачат на 2:0, след като Снайдер изведе Ето’о на страхотна позиция, но при опита си за изстрел камерунецът не успя да намери топката и опасността отмина. До края на полувремето „сините” продължиха да имат владение над играта, но до гол не се стигна. В 44-ата минута Калу падна в наказателното поле на Интер, след като бе спънат от Самуел, но реферът Мехуто Гонсалес остана безмълвен и не отсъди дузпа.

Втората част също започна на много високи обороти и в 50-ата минута гостите изравниха резултата. Тогава Иванович направи страхотен пробив отдясно, върна на границата на наказателното поле, откъдето Калу стреля силно, Сезар стигна до топката, но тя огъна пръстите му и влезе в мрежата – 1:1.

Радостта на Челси обаче изтрая твърде кратко, тъй като в 55-ата минута Интер си върна преднината. Топката попадна в Камбиасо, който бе на около 25 метра от Чех, аржентинецът стреля, кълбото се отби в тялото на Иванович и отново се върна в Камбиасо, който пробва втори топовен шут с левия крак и този път топката се оплете в долния ляв ъгъл на лондончани – 2:1.

В 60-ата „сините” понесоха нов тежък удар, след като Петр Чех получи контузия в коляното и бе заменен от Иларио. 5 минути по-късно Анелка проби в полето на Интер, центрира опасно в наказателното поле, където Франк Лампард засече с левия, но Жулио Сезар показа страхотен рефлекс и изби.

След това положение темпото на игра поспадна, а двата тима се захапаха в центъра на терена. В 70-ата минута „нерадзурите” можеха да увеличат аванса си, след като Снайдер центрира добре отдясно, топката премина през цялото наказателно поле преди да попадне в Камбиасо, който шутира с левия, но топката се отклони в тялото на Иванович и улесни Иларио.

В заключителните минути домакините се поприбраха в своята половина и зачакаха възможностите си на контраатака. Играта обаче тотално се накъса и до нов гол не се стигна и така Интер победи Челси с 2:1 в първия осминафинал от Шампионската лига. Реваншът на „Стамфорд Бридж” е на 16-и март.

Интер – Челси 2:1