3. Моуриньо: Мисля, че Меси трябваше да бъде изгонен

Моуриньо: Мисля, че Меси трябваше да бъде изгонен

„Вторият гол на Барса бе чист късмет”

Старши треньорът на Реал (Мадрид) Жозе Моуриньо запази самообладание и коментира спокойно поражението с 1:3 от Барселона на „Сантяго Бернабеу” в мач от 15-ия кръг на испанската Ла Лига.

"Преди двубоя си казахме, че ще сме уравновесени емоционално и ще останем такива, без значение дали след него ще имаме аванс от шест точки или ще бъдем с равни показатели на върха. Така, че в момента съблекалнята ни е тъжна, но спокойна. Ако вземем точка в Севиля, отново ще сме лидери", заяви португалецът.

"Стори ми се, че Меси трябваше да бъде изгонен, но съдията по-добре е видял положението. Не искам да критикувам без да разгледам ситуацията на спокойствие. Футболът е игра, затова детайлите и късметът са част от нея. При 1:0 можехме да вкараме втори гол и фантастичен футболист като Кристиано Роналдо щеше да отбележи при нормални обстоятелства.

При 2:0 сценарият би бил друг, защото първото полувреме беше равностойно. Вторият гол на Барса беше чист късмет, нямаше талант или грешка. А в следващата минута можехме да направим 2:2. След това имаха психологическото предимство да спечелят. Това 1:3 беше закономерно.

Ние имахме нова възможност да вкараме втори гол. Без съмнение шутът на Кака не влезе заради малшанс, а не заради майсторска намеса на вратаря. Без да отнемам заслугите на съперника, разликата беше късметът.

Те са спечелили повече мачове от нас, а е лесно да се анализира кой е по-добър само по резултатите. Защото минава време и хората забравят изгонването на Пепе, отменения гол на Игуаин в Барселона и оставаме само с цифрите. Без съмнение един финал важи повече от такъв мач, защото шампионатът продължава", допълни Моуриньо.

Мактоминей: Конте запали огъня