3. Мощен Реал смаза мечтите на Тотнъм и е на полуфинал (видео)

Мощен Реал смаза мечтите на Тотнъм и е на полуфинал (видео)

Футболистите на Жозе Моуриньо изнесоха спектакъл на своя "Бернабеу" и извхърлиха Тотнъм от Шампионската лига

Отборът на Реал (Мадрид) постигна  убедителна победа с 4:0 над Тотнъм в мач от 1/4 - финалите на турнира Шампионска лига. Определено лондончани не излязоха с мисълта за равен, но след изгонването на Питър Крауч в 15-та минута задачата на наставника им Хари Реднап бе по-скоро да се спаси от разгромен резултат. Два гола на Адебайор и попадението - бижу на Ди Мария най-вероятно ще се окажат предостатъчни на мадридчани да си осигурят участие на полуфиналите.

Мачът започна по-активно за домакините и първият удар бе дело на Кристиано Роналдо още във 2-та минута. За радост на англичани той беше твърде слаб и не затрудни вратаря на гостите. Секунди по-късно испанците можеха да поведат чрез Анхел Ди Мария, който стреля след разбъркване в наказателното поле на гостите. Адебайор подаде към Ди Мария, който обаче не успя да уцели вратата на Спърс.

В 4-та минута Реал поведе след гол с глава на Емануел Адебайор. Голмайсторът не беше покрит добре от противниковите защитници и се извиси над всички, за да даде аванс на Белия балет. Лука Модрич, който бе застанал на голлинията бе близо до това да изчисти, но кълбото все пак влезе във вратата и "Сантиаго Бернабеу" изригна.

В 15-та минута гостите от Лондон останаха с човек по-малко след като Питър Крауч получи втори жълт картон. Нападателят си изкара два бързи картона и остави съотборниците си да се борят с пасива си от един гол, както и с постоянните атаки на испанците.

В средата на полувремето Рафаел Ван дер Ваарт пропиля чудесна възможност да изравни, след като получи топката в наказателното поле на Реал от тъч. Холандецът я спря, но се забави с удара и тя бе избита.

До края на първата час резултатът остана непроменен, но по всичко личеше, че Реал има какво още да покаже. Футболистите на Хари Реднап не се отказваха да гонят попадение, но просто не им се получаваше. В играта им ясно си личеше колебание.

През второто полувреме "лос бланкос" дори подобриха играта си и увеличиха преднината си в 57-та минута. Автор на попадението за 2:0 отново беше Адебайор и отново след като бе оставен непокрит след центриране. Ударът с глава на Аде направи безпомощен стража на Тотнъм Гомеш.

В следващите минути мадридчани продължиха да търсят още по-убедителен успех, но започнаха да разчитат малко повече на индивидуални качества. Удари на Кристиано Роналдо и Месут Йозил не сполучиха.

В 72-та минута Анхел Ди Мария, който до момента на впечатли с играта си вкара невероятно красиво попадение, за да направи преднината на домакините класическа. Той пое топката на ъгъла на наказателното поле на Спърс и с красив диагонален удар вкара неспасяемо топката за 3:0.

След като интрига вече нямаше наставникът на Реал Жозе Моуриньо реши да спести сили на своите играчи и предприе смени. В игра влязоха козовете Кака и Игуаин, за когото се предполагаше, че ще бъде аут от терените до края на сезона.

В 87-та минута португалската звезда на тима Кристиано Роналдо вкара за 4:0 след страхотно воле от рамките на наказателното поле. Много добра асистенция направи влезлият като смяна бразилец Кака.

Резултатът до края остана 4:0 и с победата най-титулуваният клуб в света почти сигурно се класира за полуфиналите на Шампионската лига. Реваншът в Лондон е на 13 април.

Състави:

Реал:  Касияс, Карвальо, Пепе, Рамос, Кристиано Роналдо, Марсело, Алонсо, Ди Мария (Кака 77'), Йозил, Кедира (Диара 61'), Адебайор (Игуаин 74')

Тотнъм: Гомес, Бейл, Ленън, Ван дер Ваарт (Дефоу 46'), Галас, Модрич, Крауч, Доусън, Чорлука (Басонг 79'), Сандро, Асу-Екото

Жълти картони: Адебайор, Крауч (2), Пепе, Ван дер Ваарт, Дефоу

Червени картони: Крауч

Стадион: "Сантиаго Бернабеу", Мадрид

Съдия: Феликс Брих