3. Мощен Челси разби Борнемут - 2:0 (ВИДЕО)

Мощен Челси разби Борнемут - 2:0 (ВИДЕО)

Отмениха чист гол на "сините"

Лондонският Челси спря серията си от три загуби без отбелязан гол във всички турнири с домакинска победа над Борнемут.

„Сините“ спечелиха с 2:0 първата си среща след Мондиал 2022, отбелязвайки 2 попадения за по-малко от 10 минути още преди почивката.

Кай Хаверц откри в 16-ата, а в 24-ата асистира на Мейсън Маунт, който подпечата успеха.

Той бе дебютен в английския елит за Челси от над 2 месеца насам, тъй като за последно възпитаниците на Греъм Потър надвиха Астън Вила с 2:0 на 16 октомври, когато и двата гола бяха дело на Маунт.

Този път английският национал се разписа веднъж, но за съжаление на домакините друг такъв – Рийс Джеймс, получи контузия и трябваше да бъде заменен принудително.

Точно преди паузата пък гол на „сините“ бе доста спорно отменен заради нарушение в атака, но дори и без него те все пак взеха пълния комплект точки.

С тях Челси вече има 24 в своя актив и изостава с 6 от четвъртия Тотнъм, но е и с мач по-малко от своя лондонски съперник, докато Борнемут остана с 16 точки на 14-о място в класирането.

Домакините пък са 8-ми и откриха резултата още в 16-ата минута след една образцова атака. Тя премина през центъра, след което топката стигна до Рахим Стърлинг. Той от своя страна подаде успоредно на голлинията, за да може Хаверц да протегне крак и да засече от движение в мрежата – 1:0.

Не след дълго „сините“ нанесоха своя втори и решителен удар. Голът бе дело на Мейсън МАунт, който получи пред границата на наказателното поле от Хаверц и с много красиво изпълнение не остави шансове на вратаря – 2:0.

Последваха спокойни минути, за да дойдат няколко вихрени такива точно преди паузата.

Точно минута преди изтичането на първите 45 попадение на Кристиан Пулишич бе отменено заради спорно нарушение на Кай Хаверц при изграждането на атаката.

Последваха 2 ключови намеси на вратаря на Борнемут, след изстрели на Рийс Джеймс и Рахим Стърлинг, за да дойде почивката при резултат 2:0 в полза на Челси.

След нея темпото на игра спадна значително, тъй като домакините вече не бяха толкова настоятелни в предни позиции, докато гостите трудно достигаха до вратата им.

Все пак в заключителната част на двубоя Кепа Арисабалага трябваше да прави няколко решителни спасявания, за да запази мрежата си суха и победата на Челси.

Челси – Борнемут 2:0
1:0 Кай Хаверц (16)
2:0 Мейсън Маунт (24)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Челси: Кепа Арисабалага, Рийс Джеймс, Калиду Кулибали, Тиаго Силва, Марк Кукурея, Жоржиньо, Денис Закария, Мейсън Маунт, Рахийм Стърлинг, Кай Хавертц, Кристиан Пулишич;

Мениджър: Греъм Потър;

Борнемут: Марк Травърс, Адам Смит, Маркос Сенеси, Лойд Кели, Джордан Земура, Джак Стейси, Люис Куук, Джеферсон Лерма, Филип Билинг, Доминик Соланке, Кийфър Муур;

Мениджър: Гари О‘Нийл.