3. Мицански дебютира с два гола и реши БГ дербито на Втора Бундеслига

Мицански дебютира с два гола и реши БГ дербито на Втора Бундеслига

Илиан донесе успеха с 2:1 на Франкфурт над Дуисбург, за „зебрите” цял мач игра Домовчийски

Илиан Мицански направи феноменален официален дебют за новия си отбор ФСФ Франкфурт. В първата си среща от втора Бундеслига българският нападател изведе отбора си до победа отбелязвайки и двете попадения за успеха с 2:1 при гостуването на Дуисбург.

В стартовите състави и на двата отбора имаше по един българин, като за Дуисбург това бе Валери Домовчийски, който остана през целия мач на терена. Мицански пък бе заменен в 86-ата минута.

Преди това обаче той откри резултата още в 17-ата минута, когато Гаус проби по лявото крило, подаде по земя, българинът изпревари защитника на противника Баич и реализира.

В 48-ата минута Шукало вкара изравнителен гол за домакините.

Мицански обаче нанесе решителния си удар в 68-ата минута, когато завърши с глава атака на влезлия като резерва Йелен.

Така след първите срещи от 20-ия кръг ФСФ Франкфурт се измъкна от опасната зона в дъното на таблицата и макар и с мач повече, вече е на 14-а позиция с 3 точки (със 17) над 16-ото място, което отрежда място в бараж за оцеляване. Дуисбург пък остава 12-и с 20 точки.

Друг български представител, Асен Караславов, не игра при загубата на Гройтер Фюрт с 1:3 като гост на Динамо (Дрезден). Българският защитник бе в групата на отбора, но остана на резервната скамейка и не влезе.

Лил беше по-силен от нас, трябва да го приемем

Вижте какво каза Карло Анчелоти

Венсан Компани: Това не е краят на Байерн

Бяхме добре с топката, създавахме моменти, но Астън Вила има силен отбор, каза треньорът на Байерн

Треньорът Астън Вила: Искам да се насладя напълно на този момент

Мениджърът на Астън Вила Унай Емери бе изключително щастлив след победата над Байерн Мюнхен

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)