3. "Миньорите" пребиха "червените дяволи" у тях (видео)

"Миньорите" пребиха "червените дяволи" у тях (видео)

Шалке прегази с 4:1 Кайзерслаутерн

Отборът на Шалке направи нова важна крачка в битката си за класиране за Шампионската лига догодина, след като днес размаза аутсайдера Кайзерслаутерн с 4:1. Срещата се игра на стадион "Фриц-Валтер" и бе от програмата на 26-ия кръг на германската първа Бундеслига.

Това бе цели 16-и мач поред без победа за "лаутерите", които за последно познаха вкуса на успеха на 22-и октомрви, когато надиграха с 1:0 у дома Фрайбург.

В този мач обаче нещата стартираха отлично за "червените дяволи", които излязоха напред в резултата още в 3-та минута, когато Родней засече с глава центриране на Тиферт.

След попадението "кралско-сините" натиснаха здраво и в 39-ата минута успяха да възстановят статуквото чрез Холтби, който се възползва от хубаво подаване на Хунтелаар.

Още преди края на полувремето самият Хунтелаар направи обрата пълен в полза на гостите, след като в 45-ата минута завърши по прекрасен начин хубав пас на Фушс.

В самото начало на втората част, в 51-ата минута, Раул покачи на 3:1, след като бе изведен на изгодна позиция от Фарфан.

Крайното 4:1 пък оформи самият Фарфан, който бе намерен в наказателното поле от Холтби и с десния крак прониза за четвърти път Сипел.

След успеха гостите се намират на 4-о място във временното класиране с актив от 50 точки, на цели 10 пред 5-ия Байер Леверкузен. Домакините от Кайзерслаутерн пък са последни с едва 20 пункта, на цели 6 от спасителния бряг.
Фабрегас: Научих много в Челси при Конте