3. Милано остана без отбор в Европа, утешителна награда за Икарди

Милано остана без отбор в Европа, утешителна награда за Икарди

Сампдория взима последната квота за Лига Европа, ако градският съперник Дженоа загуби обжалването за отнетия лиценз

Интер завърши сезона с атрактивен успех с 4:3 на „Сан Сиро” над Емполи, Мауро Икарди подели голмайсторския приз с Лука Тони, но „нерадздурите” няма да играят в евротурнирите наесен, след като Сампдория направи 2:2 с Парма в Генуа и стана последният представител на Ботуша в Европа за следващия сезон.

Ситуацията в калчото е леко хаотична, след като Дженоа не получи лиценз за Европа, а решението след обжалването ще излезе на 3 юни.

Интер си знаеше, че има много малки шансове да се добере до седмото място, което щеше да ги прати в Лига Европа, а тази вечер момчетата на Манчини играеха най-вече за Мауро Икарди, който изоставаше с два гола от Лука Тони, водещият реализатор в Серия А за тази кампания.

През първата част Сапонара се контузи, а гол във вратата на Емполи така и не падна. След почивката се разрази голова буря.

Икарди избегна засадата, заобиколи вратаря и с външен фалц пусна за Паласио, който откри резултата. Четири минути по-късно Ковачич пусна чудесен пас в коридор за Икарди и той вкара 21-ия си гол за сезона с шут в близкия ъгъл – 2:0.

Леван Мичелидзе върна Емполи в мача с изстрел с глава на втора греда след центриране на Кроче. Интер профука двата гола аванс само за три минути и Пучарели настигна извеждащ пас на Верди, пребори Ранокия и прониза Ханданович – 2:2.

Брозович използва лошо изчистване, за да възстанови аванса на Интер 20 минути преди края, а Икарди изравни Лука Тони на върха в листата за голмайсторите с точен удар №22 след мощен шут от 14-15 метра за 4:2.

В края Мичелидзе върна само един гол след пас на Кроче и отклонена топка от Пучарели за крайното 4:3.

В Генуа Сампдория имаше нужда само от точка, за да завърши пред Интер в класирането и я постигна. Синиша Михайлович се сбогува с „моряците” и се очаква в най-скоро време да поеме Наполи.

По аналогия със случващото се в Милано по същото време, гол до почивката не падна.

Романьоли изведе Самп напред с неубедителен удар, който все пак добута топката зад голлинията  в далечния долен ъгъл при пас на Алфред Дънкан.

Паладино отбеляза заслужен изравнителен гол за Парма, като сам размина няколко защитници и копна над Вивиано от малък ъгъл.

Само след три минути Обианг центрира от корнер, Кореа нацели напречната греда, а Де Силвестри беше най-бърз и направи добавка за 2:1 за домакините.

Парма не се предаде и Варела изравни в края за 2:2, но Самп пак остана пред Интер в таблицата. Отборът от Генуа има 56 точки, Интер е с 55.

Така Сампдория ще играе в Лига Европа, ако съгражданите им от Дженоа не вземат лиценз за Европа и след обжалването. Милано пък остана без отбор в Европа.