3. Милан вкара два, но победи Пескара с 4:1 на своя 113-и рожден ден (видео)

Милан вкара два, но победи Пескара с 4:1 на своя 113-и рожден ден (видео)

Киево излъга Рома, Катаня надигра Сампдория

Съставът на Милан записа четвърта поредна победа в Серия „А”, след като се наложи с 4:1 над гостуващия Пескара в мач от 17-ия кръг на първенството.

„Росонерите” стигнаха до категоричния успех и с известна доза късмет, тъй като съперникът си вкара два автогола. Резултатът на „Сан Сиро” бе открит още в 35-ата секунда, когато Ел Шаарави подаде към Ночерино и италианският халф нямаше как да сбърка на празна врата – 1:0.

До края на първото полувреме „росонерите” можеха ад стигнат до по-убедителна преднина, но Пацини пропиля добра възможност, ала малко след паузата това все пак се случи.

В 52-ата минута Елвис Абрускато си вкара автогол с плонж след центриране на Робиньо от корнер и макар гостите да се върнаха бързо в срещата с попадение на Кристиан Терлици пет минути по-късно, късметът им изневери само след това, тъй като шут на Антонио Балзано срещна гредата.

Същото се случи в 79-ата минута, когато резервата Жонатас си вкара автогол и така даде аванс от два гола на домакините, а само две по-късно Ел Шаарави оформи крайното 4:1.

В друга среща от кръга Катаня се наложи с 3:1 над Сампдория, а Киево също записа домакински успех, надделявайки с минималното 1:0 над Рома.

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1