3. Милан възкръсна срещу Рома - 2:1

Милан възкръсна срещу Рома - 2:1

Роналдиньо и Пато носят ценните три точки за "росонерите"

Милан прекъсна черната си серия срещу Рома, като записа трета победа в Серия "А" и първа над столичния тим в последните пет години. Тази вечер "росонерите" сразиха "вълците" с 2:1, въпреки че на полувремето те изоставаха в резултата, след като Менес откри с гол от съблекалнята. През втората част бразилците Роналдиньо и Пато се разиграха и именно те са основните виновници за обрата. Успехът на "Сан Сиро" ще даде глътка свеж въздух на настаника Леонардо, който е засипван с критики от началото на сезона, а преди дербито с Рома се появиха спекулации, че той има ултиматум да спечели мачовете с "вълците" и Реал (Мадрид).

Срещата започна лек домакински натиск, но първото чисто голово положение се откри пред отбора на Рома. В 3-ата минута Менес проби през центъра на терена, а Тиаго Силва вместо да изчисти топката я подари на френския нападател на столичани. Той влезе в наказателното поле и с техничен изстрел под плонжа на Дида откри резултата – 0:1. В следващата атака отново Менес проби по дясното крило, влезе в полето и стреля в близкия ъгъл, но бразилският страж на Милан успя да избие в корнер. Малко по-късно Симоне Перота стреля от 30-ина метра, но топката рикошира в крак на бранител и излезе в корнер.

В 16-ата минута Пирло центрира остро от фаул, но стражът на гостите Дони излезе и боксира топката пред погледа на Пато. Четири минути по-късно Менес отново изтормози отбраната на домакините, след като нахлу в наказателното поле. Опитният Алесандро Неста натисна французина, чийто слаб изстрел попадна в ръцете на бразилския страж. В 23-ата минута Даниеле Де Роси напредна през центъра на терена и стреля силно от дъгата, но изстрелът му в долния десен ъгъл бе избит от Дида.

В 38-ата минута Менес намери Вучинич на границата на полето, той нахлу в малкия пеналт, но скъси ъгъла си и Дида успя да парира изстрела му. В ответната атака Абате напредна по дясното крило и центрира към точката за изпълнение на дузпи, където бе Зеедорф. Холандецът се обърна и стреля от воле, но със сетни усилия Дони успя да избие топката, която след това се удари в дясната греда.

Бразилският наставник на Милан Леонардо реагира на полувремето и пусна в игра ветерана Филипо Индзаги, който можеше да изравни резултата още с първото си съприкосновение с топката. Пирло центрира от корнер към Пипо, който стреля с глава, но Пизаро изби от голлинията. Постепенно „росонерите” започнаха да налагат териториално преимущество, като играчите на Леонардо притиснаха съперника си в неговата половина. В 55-ата минута, след едно разбъркване в полето на „вълците”, Неста бе повален от Бурдисо и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана бразилският магьосник Роналдиньо, който с прецизен изстрел в долния десен ъгъл матира Дони – 1:1.

В 62-ата минута норвежецът Рийзе изстреля истински снаряд от 30-ина метра, но Дида бе заел добра позиция и улови топката. Две минути по-късно Пато проби по лявото крило и върна към границата на полето, където бе Зеедорф. Холандецът се опита с параболичен удар да изненада Дони, но топката мина на сантиметри покрай вратаря на римляните. В 68-ата минута обаче логичното се случи и домакините успяха да изравнят резултата. Възроденият Роналдиньо с далечен пас намери своя сънародник Пато, който овладя топката на гърди, преодоля Рийзе и Дони и вкара ткоженото кълбо в опразнената врата – 2:1.

В 73-ата минута Де Роси овладя кълбото на границата на полето и с прострелен пас се опита да намери своя съотборник Перота, който хитро чукна топката, но Дида успя да я закове пред голлинията. Пет минути по-късно отново Де Роси изтормози отбраната на „росонерите”, след като стреля от 7-8 метра, но коженото кълбо мина на сантиметри над напречната греда.

В 80-ата минута капитанът на Милан Масимо Амброзини извърши глупав фаул в центъра на терена, за който получи втори жълт и респективно червен картон. До края на мача Пато можеше да вкара трети гол за Милан, но останал очи в очи с Дони не успя да го преодолее.

След тази победа Милан се изкачи на 8-ото място в класирането с актив от 12 точки, докато Рома се смъкна на 11-ата позиция с точка по-малко.

Милан - Рома 2:1
0:1 Менес (3')
1:1 Роналдиньо - дузпа (56')
2:1 Пато (68')