3. Милан удари Валенсия с 2:1 на "Местая" +ВИДЕО

Милан удари Валенсия с 2:1 на "Местая" +ВИДЕО

"Росонерите" откриха с победа турнира "Guiness Internaional Champions Cup", чакат Интер или Челси

Милан победи Валенсия с 2:1 на „Местая” и ще срещне Интер или Челси в турнира „Guiness International Champions Cup”.

Всички други мачове от надпреварата ще се играят в САЩ, но откриващият двубой се игра на „Местая”. На 4 август Милан ще играе с победителя от мача Интер – Челси.

Евер Банега тества Абиати в началните минути, а после Андреа Поли бе повален от вратаря Гуайта в пеналта и Милан получи дузпа. Робиньо стреля слабо право в ръцете на стража само няколко дни след като вкара на Ювентус от дузпа и после изпусна друга срещу Сасуоло.

Само секунди по-късно Робиньо си поправи грешката, измъкна се от засадата и след пас на Поли заби в долния далечен ъгъл за 1:0.
После Робиньо се контузи и бе заменен от Урби Емануелсон.

Найджъл Де Йонг щеше да скъса мрежата с топовен изстрел извън наказателното поле и направи 2:0 в 38-ата минута.

Валенсия върна едно попадение в началото на втората част. Хонас пусна пас над защитата, Алкасер пусна успоредно за Дани Парехо, който отблизо намали на 1:2.

Алкасер и Банега бяха близо до изравнителен гол, а Картабия разтресе напречната греда на „росонерите”, но с малко късмет Милан запази аванса и спечели.

Валенсия – Милан 1:2
0:1 Робиньо ‘22
0:2 Де Йонг ‘38
1:2 Парехо ‘53

Валенсия: Гуайта (Алвес ’46), Жоао, Рами, Коста, Матийо (Гуардадо ’66) (Феде ’74), Фуего, (Виера ’66), Парехо (Ромеу ’66), Фегули, Банега (Мичел ’66), Хонас (Бернат ’66), Алкасер

Милан: Абиати (Габриел ’46), Антонини, Бонера (Дзакардо ’71), Мексес, Констант, Ночерино, Де Йонг (Кристанте ’62), Поли (Мунтари ’46), Робиньо (Емануелсон ’25), Боатенг (Ел Шаарави ’69), Петанга (Нианг ’82).