3. Милан сюрпризира неприятно "Сан Сиро" със загуба от Болоня (ВИДЕО)

Милан сюрпризира неприятно "Сан Сиро" със загуба от Болоня (ВИДЕО)

Донадони и бивши играчи на Юве смутиха началото на 2016-а за "росонерите", които загубиха с 0:1

Серията на Милан от 4 поредни мача без поражение в Серия А намери своя разочароващ край още на старта на новата година. Играчите на Синиша МИхайлович заслужиха освиркванията на „Сан Сиро” при неочакваната загуба с 0:1 от Болоня след късен гол на бившия играч на Ювентус Емануеле Джакерини.

Милан имаше само една загуба в последните си 11 срещи за първенство с този съперник, а Роберто Донадони се завърна при бившия си клуб начело на Болоня. Той буквално възроди тима, който и днес бе готов за нови подвизи.

Алекс попречи на Дестро да отбележи след двойно подаване. Милан трудно стигаше до голови положения, но в 26-ата минута Бака намери Хонда, ала вратарят Миранте спаси силния удар на японеца и добавката на Нианг.

Монтоливо намери добре топката от воле, но прати право в ръцете на Миранте. След това Нианг подаде на Бонавентура, ала Миранте отново бе на висота. В добавеното време на първата част Миранте отчая и Бака с невероятно спасяване.

Джакерини изпързаля Донарума с копване над него, но нямаше кой да засече пред вратата. Нианг не бе точен при бърза контра на домакините.

Черчи замени Хонда и леко пораздвижи играта на Милан. Именно Черчи сам си проби път през защитата фронтално срещу вратата, но вместо да стреля потърси пас към Бака и сбърка.

Неубедителният домакин бе попарен в 82-ата минута. Джакерини се измъкна на втора греда и овладя центриране на Муние, а после се разписа през краката на Донарума за 1:0.

Дестро изпусна да вкара и втори гол, а Милан нямаше отговор и си спечели само негативните емоции на публиката.