3. Милан стигна финал за Купата с дузпи (ВИДЕО)

Милан стигна финал за Купата с дузпи (ВИДЕО)

В спор за трофея "росонерите" ще се изправят срещу Ювентус

Милан стигна финал за Купата  с дузпи (ВИДЕО)

Милан победи Лацио на "Олимпико" с 5:4 след изпълнение на дузпи и ще играе на финал за купата на Италия. Там съперник на "росонерите" ще бъде Ювентус.

В първата срещата Милан и Лацио направиха 0:0. Същият резултат се повтори и тази вечер. В продълженията двата отбора отново не успяха да си вкарат гол и така се стигна до изпълнение на наказателни удари.

В 5-ата минута Джанлуиджи Донарума изби удар с глава на Чиро Имобиле. Малко след това грешка на Чалханоглу позволи на Адам Марушич да му отнеме топката, но последвалото центриране беше неточно. Милинкович-Савич опита да изненада Донарума, но топката излезе в аут.

Първото положение за Милан дойде в 18-ата минута, когато Томас Стракоша парира силен удар на Сусо, а при добавката Кутроне беше в засада. Малко по-късно Стракоша изби шут от фаул на Чалханоголу в краката на Касерес и домакините едва не си отбелязаха автогол.

През втората част опасности пред двете врати почти липсваха. Най-добрата голова възможност този бе на сметката на "росонерите". Бонавентура разигра по чудесен начин с Хакан Чалханоглу, но той не успя да намери очертанията на вратата.

При дузпите Имобиле, Пароло, Андерсон и Лулич вкараха за Лацио, а Милинкович-Савич, Лейва и Рамос пропуснаха. За Милан пък точни бяха Бонавентура, Борини, Бонучи и Чалханоглу, но Родригес и Монтоливо не успяха.

Луис Енрике: Дембеле става все по-добър