3. Милан стигна до победата срещу Дженоа с късен гол (ВИДЕО)

Милан стигна до победата срещу Дженоа с късен гол (ВИДЕО)

Пулишич донесе успеха на своите

Милан постигна много трудна, но и в същото време ценна победа с 1:0 при гостуването на Дженоа от осмия кръг в Серия А. Победното попадение за тима на „росонерите“ реализира Кристиан Пулишич в 87-ата минута. Двата отбора завършиха мача с по 10 човека, след като вратарите Майк Менян и Хосеп Мартинес бяха изгонени дълбоко в добавеното време на срещата.

Футболистите на Дженоа имаха претенции за дузпа още в 9-ата минута, които останаха без последствия от съдийската бригада

Седем минути по-късно Алесандро Флоренци отправи удар от разстояние, но Мартинес спаси без проблеми.

Тижани Райндерс отправи много коварен удар в 18-ата минута, но Мартинес успя с крака да се намеси и да го отрази.

Тео Ернандес отправи далечен удар от разстояние в 29-ата минута, но неточно в аут.

Пред Рафаел Леао се откри добра възможност в 65-ата минута, но Мартинес успя да отрази удара му.

Милан поведе с 1:0 в 87-ата минута, когато Кристиан Пулишич бе най-съобразителен в наказателното поле на Дженоа и вкара топката във вратата на Мартинес.

В седмата минута на добавеното време на срещата Майк Менян действа изключително безразсъднo. Френският вратар напусна пределите на наказателното поле, за да избие една топката, но изрита много грубо в областта на врата Калеб Екубан. След намесата на ВАР Менян бе изгонен с директен червен картон от съдията Пичини.

На вратата на Милан застана Оливие Жиру.

Алберт Гудмундсон стреля от фаула в 101-ата минута, но топката рикошира и срещна напречната греда на вратата на Оливие Жиру.

В 102-ата минута Дженоа също остана в намален състав, след като и вратарят на Дженоа Хосеп Мартинес бе изгонен за втори жълт картон от съдията Пичини за нарушение срещу Юнус Муса.

Оливие Жиру направи страхотно спасяване в 103-ата минута, хвърляйки се решаващо в краката на Джордже Пушкаш и уловявайки топката.

Така в крайна сметка Милан стигна до ценната победа с 1:0.

„Росонерите“ оглавиха класирането с 21 точки и имат две повече от втория Интер и четири повече от третия Ювентус. Дженоа е петнадесети с 8 точки.

В следващия кръг на 22 октомври е дербито между Милан и Ювентус.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)