3. Милан срази Лацио на „Олимпико” (ВИДЕО)

Милан срази Лацио на „Олимпико” (ВИДЕО)

„Росонерите” се наложиха с 3:1 и изпревариха „римските орли”

Милан спечели сблъсъка с Лацио от 11-ия кръг на Серия А. „Росонерите” постигнаха трета поредна победа в първенството, след като се наложиха с 3:1 над „римските орли” на „Олимпико”.

Така, отборът, воден от старши треньора Синиша Михайлович, изпревари Лацио в класирането и вече има 19 точки.

Двубоят бе белязан с неприятен инцидент. През второто полувреме вратарят на Милан Джанлуиджи Донарума удари силно в главата съотборника си Алекс и той изпадна в несвяст. Лекарският екип влезе моментално на терена и направи опити да свести защитника, но това се случи след това в съблекалнята, след което бе откаран в болница.

Резултатът бе открит в 25-ата минута. Алесио Черчи стреля силно, но вратарят Маркети изби. Топката обаче попадна в Бертолачи, който от близко разстояние не сгреши. Малко след това Черчи удари греда след като пребори със защитник и стреля технично.

Филипе Мексес, който влезе на мястото на Алекс, направи 2:0. В 53-ата минута Джакомо Бонавентура центрира от пряк свободен удар, французинът засече с глава и не остави шансове на вратаря.

В 79-ата минута Карлос Бака завърши майсторски контраатака на гостите. Той пое топката от Бонавентура, преодоля Маркети с елегантен финт и вкара за 3:0.

Крайното 3:1 оформи Рикардо Кишна в 84-ата минута. Той се разписа с пълен удар от близко разстояние.