3. Милан спря свободното падане в луд мач с гол-фантом, дузпа и два червени картона (ВИДЕО)

"Росонерите" победиха Удинезе с 2:0 на "Сан Сиро" с два гола на Менес след 5 кръга без успех

Милан победи Удинезе у дома с 2:0 под дъжда на „Сан Сиро” в 13-ия кръг на Серия А и спря негативната серия от 5 поредни кръга без успех. Жереми Менес вкара и двата гола за „росонерите” след почивката, а двата отбора доиграха с по 10 човека след червени картони на Домици (’63) и Михаел Есиен (’71).

Удинезе също нямаше успех в 5 мача поред от италианския елит и днес серията стана 6 мача. Бившият треньор на Интер Андреа Страмачони отново се изправи срещу Милан, който днес избра да носи третия си екип в жълто, докато дъждът се сипеше над Милано.

Бонавентура се размина с пас на Ел Шаарави, а в 17-ата минута се върнаха спомените за онзи „гол-фантом” с мрежата на Буфон в едно дерби с Ювентус. Удар на Адил Рами с глава се отби в гредата и рикошира в ръцете на вратаря Карнезис, но останаха съмнения, че топката е минала зад голлинията. В Серия А обаче системата на голлинията не е въведена и гол нямаше въпреки, че на повторенията изглеждаше, че поне над 90% от обема на кълбото са зад голлинията.

Домакините натискаха и топката мина през всички след центриране на Менес, за да стигне пред вратата, където Карнезис шляпна кълбото и изби.

В 62-ата минута Есиен се справи добре в центъра и последва центриране отляво, Хонда бе задържан и свален на земята от Домици, а съдията Масимилиано Ирати даде дузпа и вдигна директен червен картон на бранителя.

Страмачони побесня, Данило получи жълт картон за протести, ама три минути по-късно Менес хладнокръвно прати вратаря в грешния ъгъл от бялата точка за 1:0.

19 минути преди края численото равенство бе възстановено. Есиен се бореше за топката с Алан, който направи всичко възможно да покаже на съдията, че е бил ударен с лакът в лицето и ганаецът също бе изгонен с втори жълт картон.

Менес реши мача 4 минути по-късно, когато получи от Бонавентура, справи се с двама бранители и прати зад неубедителния Карнезис за 2:0.

В добавеното време Ел Шаарави изтръгна спасяване от Карнезис, топката стигна до непокрития Пацини на втора греда, но докато той се обърне и стреля защитник се върна и се намеси, а Пацини остана да лежи невярващо на земята.

Победата обаче остана за Милан и отборът на Индзаги вече е пети с 21 точки, докато Удинезе е девети с 18.

Ивайло Чочев остана неизползвана резерва, а неговият Палермо победи у дома хвърлилия котва на дъното Парма с 2:1. И в този мач имаше два червени картона.

Желаният от Арсенал Пауло Дибала даде преднина на сицилианците в 37-ата минута, но само 3 по-късно Рафаел Паладино изравни.

Палермо натисна след почивката и парагваецът Едгар Барето пак изведе тима напред в 73-ата минута.

Бразилецът Фелипе от Парма бе изгонен в 80-ата минута, а Барето последва съдбата му в самия край, но неговият гол се оказа победен.
Палермо е 12-ти със 17 точки, Парма остава на последната 20-а позиция с едва 6.

Каляри продължи трагичното си представяне на своя „Сант Елия” и не само че няма успех у дома този сезон, но и бе разбит с 0:4 от Фиорентина.

Чилиецът Мати Фернандес се разписа два пъти в 17-ата и 55-ата минута, а Марио Гомес и Хуан Куадрадо в бърза поредица оформиха голямата победа на „виолетовите”.

Възходът на Дженоа не спира и „грифоните” временно са трети след убедително 3:0 като гост на Чезена. В този мач пък имаше две пропуснати дузпи.

Още до 7-ата минута тимът на Гасперини шокира своя домакин с два бързи гола на Матри и Лука Антонини.

Матри изпусна дузпа след половин час, но автогол на Волта преди почивката напълно съкруши „водните кончета”.

След паузата Касчоне изпусна дузпа за Чезена, който игра обезверено до края и загуби класически.

Емполи и Аталанта изиграха скучно нулево реми.