3. Милан смачка "слончетата" и се приближи на точка до върха (видео)

Милан смачка "слончетата" и се приближи на точка до върха (видео)

Италианският шампион записа пета поред изразителна победа в Серия „А”, след като разби с 4:0 гостуващия Катания

Италианският шампион Милан записа пета поред изразителна победа в Серия „А”, след като разби с 4:0 гостуващия Катания в домакинството си от 10-ия кръг на Калчото и така излезе временно на трета позиция в подреждането.

Момчетата на Масимилиано Алегри не срещнаха никакви затруднения, въпреки че от средната линия отсъстваха Боатенг, Ночерино, Гатузо, Антонини и Фламини, а от атаката липсваха Пато и Касано.

„Росонерите” вкараха по две попадения в отделните части, като откриха резултата още в седмата минута с гол от дузпа на Златан Ибрахимович, а в 24-ата шведът асистира на Робиньо за второто попадение.

Така домакините се оттеглиха на почивка с добър аванс от два гола, а след паузата успяха още да увеличат аванса си.

Те нанесоха своя удар през второто полувреме в рамките само на четири минути, след като първо в 69-ата Лоди си отбеляза автогол, а в 73-ата крайният бранител Дзамброта оформи крайния резултат.

След успеха Милан събра 20 точки и излезе на трета позиция във временното класиране, докато Катания загуби едно място и вече е осми в таблицата с 14 точки от 10 мача.