Милан си го изкара на Самп, Жиру с хеттрик (ВИДЕО)

„Росонерите“ на точка от топ 4 след 5:1

Милан загърби по най-добрия възможен начин серията от 3 загуби без отбелязан гол, включваща 2 поражения от градския съперник Интер.

Те костваха място на „росонерите“ във финала на Шампионската лига, но в събота вечер те се реваншираха, поне частично, на своите фенове, разбивайки гостуващия Сампдория с 5:1.

С хеттрик в срещата от XXXVI кръг на италианската Серия А се отличи нападателят Оливие Жиру, докато завърналият се след травма сред титулярите Рафаел Леао и играещият под наем от Раел (Мадрид) испанец Брахим Диас също се разписаха срещу вече изпадналия съперник.

Головата фиеста на „Сан Сиро” стартира в 9-ата минута, когато Рафаел Леао откри за домакините.

Фабио Куалярела обаче изравни само 10 минути по-късно, но това бе всичко от страна на гостите.

До края на срещата „росонерите” буквално прегазиха своя противник.

Оливие Жиру наниза хеттрик, разписвайки се в 23-ата, 29-ата от дузпа и в 68-ата минути, докато Брахим Диас бе точен в 63-ата.

Така Милан остана на 5-о място в класирането, но вече е само на точка от Лацио и на 2 от Интер, които обаче са изиграли с по 1 мач по-малко и въпреки това заемат последните две места, даващи право на участие в Шампионска лига догодина.