3. Милан се върна на победния път след 3:2 над Удинезе

Милан се върна на победния път след 3:2 над Удинезе

Роналдиньо с 3 асистенции, Хунтелаар с 2 гола, Пато се завърна с попадение за "росонерите", които отново са втори

Отборът на Милан прекъсна серията си от 3 мача без победа в Калчото, след като надигра с 3:2 тима на Удинезе в първия мач от 24-ия кръг на италианската Серия "А", който бе изтеглен за днес заради мача на "росонерите" с Манчестър Юнайтед в Шампионската лига този вторник. Момчетата на Леонардо показаха страхотна игра в атака и създадоха куп положения за гол. Роналдиньо се отчете с три асистенции, Клаас-Ян Хунтелаар вкара два гола, а Алешандре Пато се завърна с попадение след 3-месечно отсъствие. Лошите новини за Милан обаче са контузиите на Мансини и Тиаго Силва. Мениджърът на "червените дяволи" Сър Алекс Фъргюсън изгледа цялата среща от трибуните на "Сан Сиро" и най-вероятно е останал доволен от контузията на Силва, както и от неубедителната игра на вратаря Дида.

Милан започна много силно срещата и след няколко много добри атаки на "росонерите" логично се стигна до откриване на резултата. В 7-ата минута Роналдиньо навлезе от дясно на наказателното поле и пусна остро центриране, което бе засечено от Хунтелаар, който стреля с глава от около метър и не остави никакви шансове на Ханданович.

В следващите минути Удинезе взе инициативата в своя полза и отправи няколко далечни удара чрез Инлер и Санчес, които бяха парирани от неубедителния Дида. В 13-ата минута пък Мансини, който правеше своя дебют за Милан на "Сан Сиро", се контузи и бе заменен от Алешандре Пато - това бе първо появяване за младия бразилец от около 3 месеца. Неговото присъствие веднага се усети и още в 24-ата минута той се разписа след пас на Роналдиньо, но попадението му отменено поради спорна засада.

Удинезе не се отказа от търсенето на изравнителен гол и създаде още няколко много добри атаки, но удари на Ди Натале и Инлер бяха спасени от стража на "росонерите". В 39-ата минута Милан сътвори страхотна контраатака и само с две подавания успя да стигне до втори гол. Роналдиньо изведе Пато с дълъг пас, младокът се откъсна от защитата на гостите, премина покрай Ханданович и без проблеми вкара на опразнената врата за 2:0. Тиаго Силва също се контузи и бе заменен, а Сър Алекс гледаше доволно от трибуните.

Малко по-късно пък удар на Андреа Пирло от фаул бе спасен по блестящ начин от стража на Удинезе. "Зебрите" все пак стигнаха до гол в последната минута на полувремето, когато Флоро Флорес стреля с глава след пас на Ди Натале, топката отиде право в ръцете на Дида, който обаче вместо да я избие, я вкара в собствената си мрежа.

Второто полувреме започна равностойно, а Милан успя да вкара трети гол в 57-ата минута след груба грешка в защитата на гостите. Роналдниньо центрира от фаул, Кода не успя да изчисти и топката попадна на крака на Хунтелаар, който разстреля Ханданович от няколко метра за 3:1.

Впоследствие "росонерите" намалиха темпото и започнаха повече да разиграват топката в собствената си половина, а Удинезе опита да наложи натиск, който обаче не успя да затрудни отбраната на домакините. В 73-ата минута пък Милан пропусна отлична възможност да вкара четвърти гол. Пирло центрира отлична от фаул и намери Хунтелаар, който стреля от воле с левия крак, но не успя да уцели вратата. Минута по-късно пък Роналдиньо намери Рино Гатузо непокрит в наказателното поле, той спря добре и опита удар, който обаче бе париран от Ханданович. При последвалия ъглов удар пък Роналдиньо стреля с глава, но бранител на гостите изби от ъглов удар.

В 85-ата минута Алешандре Пато бе близо до втория си гол, но негов мощен удар по диагонала бе спасен от Ханданович. В следващата атака пък гостите от Удине успяха отново да намалят резултата, след като Антонио Ди Нателе се откъсна от защитата на Милан, излезе очи в очи с Дида и с техничен удар го преодоля, вкарвайки 17-ия си гол от началото на сезона - 3:2. Силите на гостите обаче не стигнаха за нещо повече и така резултатът остана непроменен.

С този успех Милан прекъсна серията си от 3 мача без победа и се завърна на второто място с актив от 45 точки, 1 пред третия Рома и 8 зад лидера Интер. Удинезе пък остава на 15-о място с 24 точки.

Милан – Удинезе 3:2
1:0 Хунтелаар 7’
2:0 Пато 39'
2:1 Флоро Флорес 45+1'
3:1 Хунтелаар 57'
3:2 Ди Натале 86'

Милан: Дида, Фавали, Абате, Неста, Силва (Бонера 40'), Гатузо, Пирло, Амброзини, Мансини (Пато 12’), Роналдиньо (Бекъм 77'), Хунтелаар

Старши треньор: Леонардо

Удинезе: Ханданович, Исла (Лоди 60'), Сапата, Кода, Паскуале, Самарко (Пепе 71'), Инлер, Асамоа, Ди Натале, Санчес, Флоро Флорес (Гелио 71')

Старши треньор: Джани Ди Биази

Жълти картони: Гатузо (Милан), Сапата, Самарко, Лоди (Удинезе)

Рефер: Чели

Стадион: "Сан Сиро"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1