3. Милан се отдалечи от Скудетото след домакинска издънка срещу Ливорно

Милан се отдалечи от Скудетото след домакинска издънка срещу Ливорно

"Росонерите" записаха трети мач без победа след днешното 1:1 на "Сан Сиро"

Милан направи поредна грешна стъпка в борбата за титлата в Серия „А”. Днес „росонерите” се издъниха у дома срещу Ливорно, като мачът на „Сан Сиро” завърши наравно 1:1. Милан бе по-добрият тим през почти целия мач, но воденият от Серсе Козми тим се бранеше много умело и крайна сметка измъкна така ценната точка. Амброзини откри резултата в края на първата част, но превърналият се в "черна котка" за "росонерите" нападател Кристиано Лукарели изравни в 53-ата минута. Това пък бе трети пореден мач без победа за водения от Леонардо тим, след като преди седмица "росонерите" загубиха градското дерби с Интер, а преди няколко дни отпаднаха от турнира за Купата на Италия след поражение срещу Удинезе.

Срещата започна с лек териториален превес за „росонерите”, но първото по-опасно положение пред вратата на гостите дойде чак в 16-ата минута. Роналдиньо стреля от пряк свободен удар от 30-ина метра, вратарят на Ливорно Бенуси в първия момент не успя да улови топката, но след това поправи грешката си. Девет минути по-късно Дейвид Бекъм стреля от фаул от границата на полето, но техничният му удар покрай стената мина на сантиметри покрай десния страничен стълб на вратата на гостите.

В 35-ата минута Роналдиньо проби много опасно и стреля от границата на полето, но ударът му срещна десния страничен стълб на вратата пазена от Бенуси. В следващата атака пък опасен шут на Тиаго Силва бе отразен от стража на Ливорно.

В предпоследната минута на първото полувреме отборът на Милан заслужено поведе в резултата. Бекъм проби отдясно и центрира в малкия пеналт към Зеедорф, но Бенуси изпревари холандеца и изби. Топката обаче попадна право в краката на капитана на „росонерите” Масимо Амброзини, който безпроблемно прати коженото кълбо в опразнената врата – 1:0.

Още в началото на второто полувреме Роналдиньо проби отляво и центрира в полето към Бекъм, който се опита триково да отиграе топката с пета, но слабият му изстрел бе спасен от Бенуси. Минута по-късно влезлият като резерва Хунтелаар стреля от границата на полето, но вратарят на гостите бе на мястото си и спаси. Буквално в следващата атака Антонини проби по лявото крило и центрира в малкия пеналт към Хунтелаар, но изстрелът на холандеца от движение мина над вратата.

В 51-ата минута футболист гостите проби отдясно и центрира към Бенучи, чиито изстрел с глава попадна право в ръцете на Абиати. Само две минути по-късно обаче гостите попариха тифозите на „Сан Сиро”. Белучи овладя топката пред границата и веднага стреля по диагонала, но Лукарели сложи крак на пътя на топката и изненада Абиати – 1:1.

В 66-ата минута Бекъм центрира от корнер към точката за изпълнение на дузпи, Амброзини се извиси над всички и стреля с глава, но Бенуси с феноменална намеса успя да избие от голлинията. Минута по-късно капитанът на „росонерите” центрира в малкия пеналт към Хунтелаар, но оставеният непокрит холандец стреля на сантиметри над вратата.

В последните 20-ина минути на мача играчите на Ливорно се прибраха в своята половина, за да бранят ценната точка. Старши треньорът на „росонерите” включи в игра и опитния Филипо Индзаги, но и той не успя да помогне на своя тим да спечели трите точки. До края на мача се запомниха единствени няколкото разбърквания. В крайна сметка Ливорно удържа натиска и спечели много ценна точка при визитата си на 7-кратния европейски шампион.

След това равенство Милан остава на второто място с 41 точки, с 8 по-малко от лидера Интер, но "росонерите" и "нерадзурите" имат по мач по-малко. Ливорно пък остава на 16-ата позиция с 22 пункта.

Милан – Ливорно 1:1
1:0 Амброзини (44’)
1:1 Лукарели (53’)

Милан: Абиати, Абате, Силва, Фавали, Антонини, Фламини (77’ Индзаги), Зеедорф, Амброзини, Бекъм, Бориело (46’ Хунтелаар), Роналдиньо

Ливорно: Бенуси, Пертиконе, Кнежевич, Пиери, Филипини, Пулзети (67’ Маркини), Бергволд (59’ Моро), Раймонди, Лукарели, Ривас, Белучи (72’ Тавано)

Жълти картони: Хунтелаар, Бекъм (Милан); Ривас, Белучи, Филипини, Лукарели, Маркини (Ливорно)

Главен рефер: Матео Трефолони

Стадион: „Сан Сиро”, Милано

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1