3. Милан се измъчи срещу Удинезе, но успя да вземе трите точки (ВИДЕО)

Милан се измъчи срещу Удинезе, но успя да вземе трите точки (ВИДЕО)

Супер Марио счупи каръка и отбеляза брилянтен гол от фаул

Милан постигна трудна победа с 3:2 при гостуването си на Удинезе в 5-ия кръг от италианската Серия А. Отборът на Синиша Михайлович записа отлично първо полувреме, в което поведе с 3:0 с голове на Балотели (5`), Бонавентура (10`) и К. Запата (45+2`). През втората част обаче домакините поставиха под сериозен натиск „росонерите”, но успяха да върнат само два гола (Баду 51`; Д. Запата 58`).

През първото полувреме имаше един отбор на терена и това беше Милан. Гостите взеха инициативата още в първите минути и диктуваха темпото на игра през първите 45 минути.

„Росонерите” поведоха още в 5-ата минута с красив гол на Марио Балотели от пряк свободен, който бе негов първи за клубен отбор от 10 февруари 2015 (бележи за Ливърпул при победата с 3:2 над Тотнъм).

Устремът на гостите доведе до втори гол пет минути по-късно. Монтоливо намери Бонавентура в наказателното поле, той овладя на гърди и заби топката за втори път в мрежата на Карнезис.

Резултатът стана класически във втората минута от добавеното време, когато Кристиян Запата надскочи двама бранители и насочи с глава топката във вратата на Удинезе за 3:0.

Удинезе показа коренно различна игра след почивката и подобно на Милан през първото полувреме стигна до два бързи гола, които шокираха гранда от Милано.

В 51-ата Емануел Баду бе оставен непокрит на границата на големия пеналт и с точен удар намали пасива на домакините. Резервата Даниел Запата върна още един гол в 58-ата и върна надеждите на домакините за обрат.

Ди Натале в 70-ата отигра добре и центрира в наказателното поле, но Диего Лопес излезе и улови преди нападател на Удинезе да нанесе удар, а отбраната на Милан се пропука отново две минути по-късно при центриране от корнер, но Домици не успя да насочи с глава и прати кълбото над напречната греда.

В последните секунди на редовното време топовен шут на Фернандеш бе отразен с една ръка от Лопес. При последвалото центриране от корнер Ваге нямаше късмет и прати топката на сантиметри от страничния стълб.

Милан удържа победата, а Удинезе завърши срещата с 10 човека, след като Бруно Фернандеш бе изгонен за втори жълт картон в добавеното време.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)