3. Милан се изложи срещу Палермо насред "Джузепе Меаца" (видео)

Милан се изложи срещу Палермо насред "Джузепе Меаца" (видео)

"Росонерите" не успяха да спечелят първия полуфинален мач от турнира за Купата на Италия, завършвайки наравно 2:2

Отборът на Милан се издъни в първия полуфинален мач от турнира за Купата на Италия, завършвайки при равенство 2:2 на „Джузепе Меаца” срещу Палермо. „Росонерите” поведоха в резултата, но впоследствие допуснаха две попадения, които внесоха доста напрежение в редиците им. Домакините все пак достигнаха до втори гол, който запази живи шансовете им за класиране на финала при постигане на добър резултат във втория полуфинален сблъсък.

Милан поведе още в третата минута на двубоя, след като Златан Ибрахимович отбеляза великолепно попадение, засичайки кълбото и пращайки го неспасяемо зад Салваторе Сигиру.

Малко преди да изтече първият четвърт час на мача, тимът от Сицилия се добра до равенството. Голмайстор за Палермо бе Пасторе, който с попадението си върна своя отбор в мача.

До почивката Милан пропиля няколко добри възможности. Доста активен за „росонерите” бе Кевин-Принс Боатенг, но и двата удара на футболиста на домакините, които той отправи до края на първите 45 минути, не намериха целта.

През второто полувреме Палермо успя да поведе. Това се случи в 53-ата минута, когато Абел Ернандес вкара великолепен гол. Играчът на Палермо стреля много хубаво, след като бе изведен в наказателното поле на Милан, а топката отиде право в лявата сглобка. Така „Джузепе Меаца” замлъкна, а „росонерите” губеха с 1:2.

Те обаче все пак достигнаха до равенството в 76-ата минута, а точен за Милан бе Урби Емануелсон, който направи резултата 2:2 и по този начин направи така, че всичко да бъде решено на 10-ти май, когато е реваншът между двата отбора.