3. Милан съсипа Киево и отново диша във врата на Ювентус (видео)

Милан съсипа Киево и отново диша във врата на Ювентус (видео)

"Росонерите" спечелиха мача си от 13-ия кръг на Серия А с убедителен резултат

Италианският шампион Милан постигна седма победа от началото на сезона в Серия А, след като се наложи с убедителното 4:0 като домакин на Киево. Двубоят на „Джузепе Меаца”, който бе от 13-ия кръг на Серия А, премина под контрола на „росонерите” и те заслужено се поздравиха с трите точки.

Доминацията на Милан започна още от началото на сблъсъка и след 8 минути игра резултатът бе открит. Тиаго Силва отправи хубав изстрел с десния крак, а ударът се оказа неспасяем за Стефано Сорентино. Авансът на „росонерите” се увеличи на два гола в 16-ата минута, а точен този път бе Златан Ибрахимович. Нападателят на Милан стреля много прецизно и накара за втори път вратаря на Киево да извади топката от мрежата си.

Резултатът стана класически в 33-ата минута. Алешандре Пато се разписа от близко разстояние и по този начин до голяма степен предреши крайния победител от мача. Положението на Киево се стъжни още повече в 43-ата минута, когато домакините получиха правото да изпълнят дузпа след нарушение на Лусиано срещу Пато в наказателното поле. С отговорността да отбележи от бялата точка се нагърби Златан Ибрахимович. Шведът не сбърка, пращайки кълбото в мрежата на Сорентино.

През второто полувреме интересните моменти пред двамата вратари бяха много малко в сравнение с първата част. Добри възможности за Киево пропуснаха да реализират Серджо Пелисиер в 70-ата и Перпарим Хетемай в 87-ата минути. Лука Антонини от Милан пък пробва късмета си в 72-ата, но Сорентино отрази удара на бранителя на „росонерите”.

След успеха Милан вече има актив от 24 пункта и е на 2-ата позиция, на точка зад Ювентус, който обаче има и мач по-малко. Киево се намира на 11-ото място с 15 пункта.