3. Милан с нова грешна стъпка в борбата за титлата - Дженоа се добра до равенство 1:1 срещу "росонерите" (видео)

Лидерът в Серия А не успя да спечели гостуването на "Луиджи Ферарис", въпреки че поведе в резултата

Отборът на Милан направи нова грешна стъпка в борбата си за титлата в Серия А, след като не успя да спечели гостуването си на Дженоа от 24-ия кръг на италианския шампионат. Срещата завърши при равенство 1:1, а това бе отлична новина за преследвачите на „росонерите”.

Първата по-чиста ситуация в мача бе пропиляна от Юрай Кучка, който в 8-ата минута стреля от границата на вратарското поле на Милан, но не успя да намери рамките на вратата и топката излезе в аут.

„Росонерите” отвърнаха с пропуск на Робиньо минута по-късно. Бразилецът получи топката в наказателното поле на Дженоа, но ударът му не бе точен и премина покрай лявата греда на Едуардо.

Дженоа бе тимът, който създаде повече ситуации в следващите минути, но малко преди да изтече половин час игра на „Луиджи Ферарис”, Пато успя да изведе Милан напред в резултата, след като получи топката от Златан Ибрахимович и с удар от близко разстояние разпечата вратата на Дженоа.

Домакините се опитаха да се върнат в мача и в първата минута от даденото продължение на първата част Антонио Флоро Флорес успя да преодолее Абиати и да възстанови равенството.

При резултат 1:1 дойде и краят на първата част.

През второто полувреме Милан направи повече пропуски, като Пато и на няколко пъти Ибрахимович не успяха да вкарат топката зад Едуардо.

За Дженоа пък ситуации не успяха да реализират Конко и Алберто Палоски.

Така нов гол до края на двубоя не падна и двата тима грабнаха по една точка, като по този начин Милан записа второ поредно равенство. „Росонерите” все още продължават да са лидер в Серия А с 49 точки. Дженоа е 13-ти с 28.

Дженоа 1:1 Милан
29’ 0:1 Пато
45+1’ 1:1 Антонио Флоро Флорес

Стадион: „Луиджи Ферарис”

Жълти картони: Конко (Дженоа); Силва, Бонера, Ибрахимович (Милан)