3. Милан разплака Алегри с безидейна игра, изпусната дузпа и 1:1 срещу 10 от Дженоа (ВИДЕО)

Парма нанесе изненадваща първа загуба на Наполи като домакин, Касано вкара късен победен гол

Милан и Наполи се издъниха заедно в 13-ия кръг на Серия А. „Росонерите” буквално разплакаха своя треньор Масимилиано Алегри и стигнаха само до 1:1 на „Сан Сиро” срещу Дженоа, въпреки че играха почти един час с човек повече.

На юг, в Неапол, домакините допуснаха изненадващо първо поражение у дома и загубиха с 0;1 след късен победен гол на Антоннио Касано за Парма.

В Милано Кака даде ранен аванс на домакините, но Джилардино бързо изравни от дузпа. 10 минути преди почивката Манфредини задържа Балотели очевидно с ръка и бе изгонен с директен червен картон, но Супер Марио изпусна дузпа за втори път в кариерата си.

Милан беше в серия от 6 поредни мача без победа във всички турнири и отчаяно търсеше начин да спре поредицата. Проблемите започнаха още на загрявката, когато Филип Мексес се контузи и Даниеле Бонера го замени в стартовия състав.

Още в началните секунди вратарят Матиа Перин не бе много уверен при удар на Мунтари и едва изби. Почти веднага след това Найджъл Де Йонг копна елегантно за Кака зад защитата и бразилецът по диагонала намери далечния ъгъл за 1:0 след само 3 минути игра.

Дженоа изненадващо изравни много бързо. Десният бек Симе Връшалко получи пас с петичка в пеналта на домакините и Урби Емануелсон детински връхлетя върху него в гръб, което накара съдията да даде дузпа след кратко колебание. Бившият играч на Милан Алберто Джилардино не сбърка от бялата точка и със силен удар в средата на вратата изравни.

Страхотна задна ножица на Балотели завърши в ръцете на вратаря, а после Матри доказа, че е тотално извън каквато и да било форма и от няколко метра изпусна, след като вратарят увисна.

Балотели играеше сякаш без голямо желание, но въпреки това накара Перин с пръсти да избива диагоналния му изстрел.

Мачът се промени 10 минути преди почивката, когато Томас Манфредини явно задържа с ръка Балотели на няколко метра от голлинията и съдията Джервасони даде дузпа за „росонерите” с директен червен картон.

Балотели обаче изпълни необичайно лениво дузпата почти в центъра без сила и Перин нямаше проблеми да спаси. Така Супер Марио изпусна дузпа за втори път в своята професионална кариера, като първият беше по-рано през сезона срещу Наполи.

Матри направи още един непростим пропуск и от няколко метра с глава прати в аут добро центриране от корнер.

Второто полувреме премина при мощни освирквания от трибуните и тотална липса на идеи от страна на „росонерите” на терена.

Всички играчи в червено-черно очакваха Кака да измисли нещо, но бразилецът на два пъти нямаше късмет пред гола, а пропуски на Сапата и
Балотели направо докараха сълзи върху очите на Масимилиано Алегри, който бесен се отправи към тунела секунди преди последния съдийски сигнал.

Милан остава 11-и с 14 точки, а Дженоа е седми с 18.

В Неапол домакините изпуснаха своите положения и Антонио Касано ги наказа с единствения гол в края на мача.

„Адзурите” имаха задачата да стъпят на крака след поражението с 0:3 от Ювентус в миналия кръг, но това не се получи. Отделно от това, Рафаел Бенитес мислеше и за предстоящия много важен сблъсък срещу Борусия (Д) в Шампионската лига.

Пороен дъжд и дори поледица направиха условията за игра на „Сан Паоло” много лоши.

„Дуковете” добре се приспособиха към хлъзгавия терен и Армеро на два пъти беше последна преграда за атаките на Парма.

Пред другата врата Миранте с коляно спаси удар на Игуаин от малък ъгъл, Сансоне не бе точен за гостите, а Инсиние насочи на сантиметри покрай далечната греда.

Миранте блокира удар отблизо на Игуаин, а Кайехон избра да подава на Пандев, който беше в засада и провали атаката.

След почивката Парма избра повече да се затвори пред своята врата, но чак към края.

Иначе веднага след рестарта атаките се редуваха и два удара на Пароло бяха отразени от Рейна. Игуаин най-накрая вкара в 72-ата минута, но имаше засада и попадение не бе зачетено.

Марек Хамшик тъкмо се бе възстановил от травма и влезе в игра, но само 10 минути по-късно получи нова контузия заради тежкия терен.

Изненадващият победен гол на Парма дойде в 81-ата минута. Инсиние загуби топката, получи се контра и Касано с прецизен диагонален шут в долния далечен ъгъл се разписа за 1:0 със своя гол №100 в Серия А.

В последната минута Мертенс нацели греда от пряк свободен удар, но Наполи претърпя първа загуба у дома този сезон.

Наполи остава трети с 28 точки, Парма вече има 16 на 10-а позиция.
Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи