3. Милан разби Монца на "Сан Сиро", Антов с цял мач (ВИДЕО)

Милан разби Монца на "Сан Сиро", Антов с цял мач (ВИДЕО)

"Росонерите" не дадоха шанс на скромния тим

Милан разби Монца с 4:1 в двубой от 11-ия кръг на Серия А и по този начин се изкачи до второто място във временното класиране в шампионата с 26 точки. За съседите на „росонерите“ цял мач изигра българския национал Валентин Антов, който обаче не можа да помогне на своя тим. Точни за Милан бяха Браим Диас на два пъти, а по веднъж се разписаха Дивок Ориги и Рафаел Леао, докато почетното попадение за Монца бе дело на Филипо Ранокия. След това поражение тимът на Вальо Антов остава на 14-а позиция в Серия А с 10 точки.

На „Сан Сиро“ домакините започнаха по-активно срещата и в 16-ата минута поведоха, след като Браим Диас проби в наказателното поле и не остави шанс на Микеле Ди Грегорио с удар в долния десен ъгъл.

Монца опита да отговори, като Чиприан Татарушану трябваше да спасява удари на Стефано Сенси и Карлос Аугусто в между 24-ата и 27-ата минута.

Вместо Монца да изравни, Милан вкара втори гол. В 41-ата минута Дивок Ориги показа страхотен поглед над играта и подаде страхотно към Диас, който пък с хладнокръвен удар прати топката за втори път в мрежата на „бианкоросите“.

В началото на втората част стражът на гостите направи страхотно спасяване при удар на Анте Ребич.

В 65-ата минута обаче Ди Грегорио бе безпомощен, след като Дивок Ориги получи топката от Жуниор Месиас на границата на наказателното поле и без колебания я изстреля във вратата на гостите.

Пет минути след това надеждите на хората на Рафаеле Паладино се върнаха, тъй като Филипо Ранокия се разписа с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.

До края на мача в Милано падна още един гол, но той отново бе във вратата на гостите. Тео Ернандес пусна топката към Рафаел Леао шест минути преди края и португалецът я заби в мрежата, оформяйки кряния резултат 4:1.