3. Милан приключи сезона с разгром (ОБЗОР)

Милан приключи сезона с разгром (ОБЗОР)

СПАЛ се спаси, Кротоне изхвърча от Серия "А"

Милан прегази Фиорентина с 5:1 на "Сан Сиро" в мач от последния кръг на Серия "А".  Тимът на Дженаро Гатузо завърши на 6-о място и през следващия сезон ще играе директно в групите на Лига Европа.

"Виолетовите" откриха резултата чрез единствения си точен удар през първото полувреме. В 20-ата минута Федерико Киеза подаде за Джовани Симеоне и последният простреля Донарума. Домакините набързо изравниха от пряк свободен удар чрез Хакан Чалханоглу, който блесна и с асистенция за Патрик Кутроне към края на първото полувреме. Статистиката на почивката показа 7:2 удара в полза на Милан.

Чалханоглу имаше заслуга и за третия гол на Милан. Малко след почивката той центрира отляво и Кутрони нанесе удар с глава за 3:1. Вратарят на гостите спаси, но Никола Калинич направи успешна добавка отблизо.

Отново Чалханоглу се отличи с асистенция преди изтичането на час игра, когато пусна вдясно за Кутроне и той вкара втория си гол в мача с удар в долния десен ъгъл. Четвърт час преди края на редовното време Джакомо Бонавентура вкара пети гол за Милан след страхотна солова акция.

Наполи спечели с 2:1 домакинството си на Кротоне и изхвърли съперника си от елита на италианския футбол. Верона и Беневенто бяха загубили мястото си в Серия "А" още преди последния кръг.

Застрашен от изпадане беше СПАЛ, който обаче победи с 4:1 Сампдория и догодина отново ще играе с най-добрите отбори на Апенините.

По-късно тази вечер Интер ще се опита да измести Лацио от четвъртото място, последното, което дава право на участие в Шампионска лига. От своя страта "орлите" пък имат шанс да се преборят за топ 3, но за целта тряба да бият Интер, а градския съперник Рома за се издъни срещу Сасуоло.

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1