3. Милан победи Ювентус с много спорна дузпа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Милан победи Ювентус с много спорна дузпа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Робиньо вкара победния гол от дузпа за 1:0 срещу бледия шампион

Милан победи шампиона Ювентус с 1:0 в голямото дерби на 14-ия кръг в Серия А. Победният гол за Милан вкара Робиньо от дузпа през първата част, но телевизионните повторения показаха, че дузпа в тази ситуация по-скоро нямаше.

Масимилиано Алегри бе принуден в последния момент да заложи на Амелия на вратата, защото Абиати получи контузия. Стефан Ел Шаарави, Робиньо и Боатенг бяха в предни позиции за „росонерите”.

Временният наставник на Ювентус Анжело Алесио пусна Вучинич и Куалярела в атака, а Исла получи шанс отдясно. Мартин Касерес замени контузения Джорджо Киелини в центъра на защитата.

Милан започна по-добре мача, а гостите цял мач на приличаха на себе си след страхотните си изяви през седмицата при победата над Челси с 3:0 в Шампионската лига. Артуро Видал изигра много слаб мач за шампионите в пълен контраст с досегашните му изяви през сезона.

След пет минути игра миланският гранд стигна до първа голова опасност. Матия Де Скилио шутира остро по диагонала, но топката мина покрай дясната греда на Буфон.

Нова добра атака на Милан доведе до пас на Робиньо вдясно пак за Де Скилио, този път той стреля по-добре, но Буфон изби с крак.

Най-дискусионният момент в мача дойде в 29-ата минута. Монтоливо центрира в наказателното поле, Ночерино стреля с глава, топката се удари в Маурисио Исла и бе отсъдена дузпа. Първоначално главният рефер Никола Рицоли сигнализира за дузпа, но съдията на аутлинията показа, че Исла е играл с ръка, което промени решението на Рицоли. Телевизионните повторения обаче показаха, че топката сякаш се удря в гърба на Исла, а не в ръката.

Въпреки това Робиньо прати от бялата точка в долния ляв ъгъл за 1:0 в 31-ата минута.

До почивката Ювентус владееше повече топката, но не стигна до голови положения.

В самото начало на втората част Буфон едва не подари втори гол на Милан. Вратарят излезе напред, но подаде неточно към Ел Шаарави и само бързата намеса на Бардзали спаси гостите.

Милан се прибра в защита и очакваше своя шанс на контра. Джовинко и Падоин пък се появиха в игра за торинци на местата на Исла и Куалярела.

Вучинич пропиля отличен шанс да изравни в 61-ата минута, когато резервата Джовинко го намери добре, но черногорецът стреля много неточно.

Ночерино стреля силно малко над гредата при бърза контра. 9 минути преди края Марио Йепес засече центриране с глава и Буфон спаси.

Вучинич коварно стреля извън наказателното поле, но Амелия изби.

Най-добрата възможност за изравняване пред Ювентус бе спасена от Кевин Констант. Джовинко върна добре назад от аутлинията, последва удар, но от голлинията Кевин Констант изби топката.

До края Милан удържа и спечели дербито.

Ювентус остава лидер с 32 точки, на 4 пред Фиоретина и Интер, който е с мач по-малко. Милан има вече 18 и се качи до 9-то място.