3. Милан пак би Новара и се приближи на точка до Юве (видео)

Милан пак би Новара и се приближи на точка до Юве (видео)

Наполи измъкна точка от визитата си на Сиена

Италианският шампион Милан записа втора поредна над новака Новара в рамките само на четири дни, надделявайки като гост с класическото 3:0 в мач от 19-ия кръг на Серия „А”.

В сряда „росонерите” се измъчиха и надвиха след продължения своя опонент у дома с 2:1, но сега бяха далеч по-категорични, макар че първото полувреме приключи при нулево равенство.

Десетина минути след паузата обаче гостите откриха резултата чрез щатния си реализатор Златан Ибрахимович (’57), който се възползва от пас на капитана Масимо Амброзини и реализира първото си попадение в срещата.

Второто бе дело на бразилеца Робиньо, разписал се в 74-ата минута след асистенция на резервата Ел Шаарави, а крайното 3:0 бе оформено отново от Ибрахимович.

Златан вкара в последната минута на редовното време и така Милан спечели трето поредно гостуване на нула, приближавайки се на точка от лидера във временното класиране – Ювентус.

След поражението пък Новара остана на последната позиция в подреждането с актив от 12 точки след 19 изиграни двубоя.

Деветнадесет пункта пък вече има съставът на Сиена, който се отдалечи от опасната зона след 1:1 у дома срещу борещия се за място в челото на таблицата Наполи.

Тосканците поведоха в резултата с гол на Калио в 67-ата минута, но само 12 по-късно неаполитанците имаха възможността да възстановят статуквото.

Уругваецът Единсон Кавани обаче не успя да реализира отсъдената дузпа и така тимът му бе на крачка от първа загуба след четири срещи без такава, но Горан Пандев се погрижи това да не се случи с попадение в 86-ата минута.

Така двата тима си поделиха точките и Наполи събра 29, изоставайки на една от шестия Рома.