3. Милан не можа да бие последния на "Сан Сиро" (ВИДЕО)

Милан не можа да бие последния на "Сан Сиро" (ВИДЕО)

Бака вкара, но Де Йонг бе изгонен при 1:1 с единствения отбор без победа в Серия А - Верона

Милан не можа да победи на „Сан Сиро” последния в таблицата Верона и направи 1:1 в 16-ия кръг на Серия А срещу единствения отбор без победа този сезон. Карлос Бака даде аванс на тима на Синиша Михайлович в началото на втората част, но Лука Тони изравни набързо от дузпа, а Де Йонг бе изгонен в същата ситуация.

Верона никога не бе побеждавал Милан на „Сан Сиро” от 25 опита, в които бе записал 10 ремита. Куриозното в мача бе, че 38-годишният Лука Тони започна като титуляр и бе по-възрастен от двамата вратари взети заедно – Джналуиджи Донарума (16 г.) и Пиерлуиджи Голини (20 г.).

Веронци започнаха мача изненадващо добре и доминираха в първите 10 минути, когато изпълниха серия ъглови удари.

Мбайе Нианг старита на фланга и тества вратаря Голини, а после стреля и от външната страна на мрежата в близкия ъгъл. Хубаво воле на Бонавентура бе отклонено, а Луис Адриано прати крайно неточно от 14-15 метра. Бака намери с хитър пас Бонавентура, който обаче насочи право в стража на гостите.

Гол на Луис Адриано бе много спорно отменен с по-скоро несъществуваща засада на Бака, който даде последния пас.

Втората част бе по-динамична и Йонита с летящ плонж се размина на сантиметри от гола, а в следващата атака Бонавентура надскочи Сала, но Голини се разтегна и спаси.

В 52-ата минута Морас покри засадата и Бака овладя паса на Луис Адриано преди да се разпише отблизо за 1:0 и даде аванс на „росонерите”.

Лука Тони направи пропуск, но в 55-ата минута пак Тони свали за Греко в наказателното поле, а Найджъл де Йонг го спъна отзад. Съдията Паоло Валери отсъди дузпа и изгони холандеца с директен червен картон, а Лука Тони уверено заби под гредата от 11-те метра за 1:1.

До края Верона просто не вярваше, че дори с човек повече може да победи и изпусна няколко отлични шанса за контраатаки. Милан можеше да спечели и с 10 човека, но Бонавентура и Бака нямаха късмет и ремито се запази. Публиката в Милано изпрати своите любимци с освирквания.

Милан е седми с 25 точки след две поредни равенства с последните два отбора – Карпи и Верона. Бившият отбор на Ники Михайлов си остава на дъното – 20-и със 7 точки след 7 ремита за 16 кръга.

Емполи сломи новака Карпи с 3:0 у дома.

След нулева първа част тосканците отказаха своя гост с три гола в рамките на 16 минути в началото на второто полувреме.

Масимо Макароне бе героят за Емполи с два гола и асистенция. Той откри в 46-ата минута след пас на Зиелински, после подаде на Сапонара в 51-ата, а 10 по-късно оформи класика след пас  на Бюхел.

Киево по-трудно надви Аталанта с 1:0 на своя „Марк Антонио Бентегоди”.

Черубин бе изгонен с директен червен картон в 66-ата минута, но Палоски изпусна дузата за Киево. Все пак в 76-ата минута Валтер Бирса вкара победния гол, а в добавеното време „адзурите” завършиха с 9 души след втори жълт картон на Ясмин Куртич.