3. Милан каза "Чао" на Скудетото след драматично 2:2 с Катания у дома

Милан каза "Чао" на Скудетото след драматично 2:2 с Катания у дома

„Росонерите” успяха да изравнят, след като губеха с 0:2 на почивката, но не достигнаха до успеха и вече са на 4 точки от новия лидер Рома

Отборът на Милан почти сигурно се сбогува с шансовете си да вземе титлата в Италия, след като завърши наравно 2:2 при домакинството си на Катания от 33-ия кръг на италианската Серия „А”. „Росонерите” изиграха кошмарно първо полувреме и позволиха на „слоновете” да се оттеглят на почивка с преднина от 2:0. През втората част възпитаниците на Леонардо играха по коренно различен начин, успяха да изравнят след два гола на Бориело, но силите им не стигнаха за победа, а равенството ги отдалечи на цели 4 точки от новия лидер Рома, 5 кръга преди края на Калчото.

Изненадващо или не, гостите от Сицилия започнаха по-силно срещата и успяха да поведат в резултата още в 12-ата минута. Маскара изведе Макси Лопес сам срещу Дида, а аржентинецът с техничен удар с десния крак прати топката в долния десен ъгъл за 0:1. Това попадение даде криле на Катания и в следващите няколко минути „слоновете” създадоха сериозно напрежение в полето на Милан, но не успяха да стигнат до втори гол.

„Росонерите” пък бавно влизаха в мача, а атаките им бяха доста мудни и почти не затрудняваха защитата на Катания. Първият точен удар в актива на домакините дойде едва в 30-ата минута, когато след късо подаване на Пирло от фаул Зеедорф изпрати истинска бомба, която обаче бе отразена от Андухар.

Най-чистото положение за Милан дойде в 42-ата минута, когато Роналдиньо навърза двама бранители на гостите и изведе Бориело сам срещу Андухар, но италианецът се забави с удара си и бе блокиран от стража на „слоновете”, които пък в ответната атака успяха да стигнат до втори гол. Макси Лопес центрира от ляво на главата на Рикиути, който от 2 метра не сгреши за 0:2. До края на полувремето Милан все пак натисна подобаващо, но не стигна до нищо по-опасно, освен един неточен удар на Антонини от дъгата.

Милан започна много настървено втората част и стигна до гол още в 47-ата минута. Пирло центрира към Зеедорф, той с глава подаде към връхлитащия Бориело, който от 2 метра, също с глава, забоде топката в мрежата за 1:2. В 54-ата минута пък Бориело очевидно бе задържан в наказателното поле, но Габриеле Орсато си замълча и остави играта да продължи. Катания пък отговори с далечен удар на Биаджанти, който профуча на около метър от левия страничен стълб.

В 68-ата минута пък Маскара можеше да реши всичко с хубаво изпълнение на пряк свободен удар, но Дида спаси своя отбор. Все пак се стигна до 80-ата минута, когато натискът на „росонерите” даде резултат и те успяха да изравнят. Центриране на Абате бе овладяно на гърди от Бориело, който се завъртя и с хубав удар с десния крак прати топката в долния десен ъгъл за 2:2.

В последните минути Милан изцяло се пренесе в половината на гостите и в заключителните секунди на редовното време Пипо Индзаги се пребори с бранител на Катания, но бе изпреварен от вратаря Андухар, който изби. Минута след това пък Супер Пипо овладя на гърди, стреля с левия крак, но отново стражът на гостите спаси и с това сложи край на надеждите на Милан да стигне до победата.

Така с това равенство „росонерите” почти сигурно отпадат от борбата за Скудетото. Милан остава трети с 64 точки, на 3 зад втория Интер и на 4 зад лидера Рома. Катания пък е на 13-о място с 39 точки, на цели 8 от опасната зона.

Милан – Катания 2:2

0:1 Макси Лопес 12’
0:2 Рикиути 43’
1:2 Бориело 47’
2:2 Бориело 80’

Милан: Дида, Абате, Тиаго Силва, Фавали (Фламини 63’), Антонини, Пирло, Амброзини, Зеедорф (Мансини 75’), Роналдиньо, Бориело, Хунтелаар (Индзаги 75’)

Старши треньор: Леонардо

Катания: Андухар, Алварес, Споли, Терлици, Капуано, Рикиути (Делвекио 72’), Карбони (Ледесма 61’), Биджианти, Ицко (Потенца 82’), Маскара, Макси Лопес