3. Милан изстрада при гостуването си на Цюрих, но продължава напред в ШЛ - 1:1

Милан изстрада при гостуването си на Цюрих, но продължава напред в ШЛ - 1:1

Роналдиньо спаси "росонерите" след гол от дузпа

ФК Цюрих и  Милан не успяха да се победят в последната среща от груповата фаза на Шампионската лига, като завършиха при резултат 1:1. Двата отбора си размениха по едно полувреме, а "росонерите" в крайна сметка се радваха, след като точката ги прати в следващата фаза на най-комерсиалния турнир. Домакините откриха резултата през първата част чрез Гаич, но през второто полувреме бразилският магьосник Роналдиньо изравни от дузпа. Така възпитаниците на Леонардо се утвърдиха на втората позиция в група "С" и продължават в елиминационната фаза на Шампионската лига.

Мачът започна с опасна ситуация пред вратата на домакините. Бориело подаде на Пато, който насочи топката в долния ъгъл на Леони, но стражът на Цюрих успя да избие удара. В 10-ата минута Никчи преодоля двама бранители на Милан, но ударът му бе много неточен и излезе в аут. Постепенно действията се пренесоха в центъра на терена, а „росонерите” трябваше да извършат принудителна смяна, след като бразилецът Тиаго Силва се контузи.

В 26-ата минута Гаич се опита с хубав извеждащ пас да намери Алфонс, но нападателят на швейцарците не успя да овладее кълбото. Само две минути по-късно обаче играчите на Цюрих успяха да поведат в резултата. Роналдиньо фаулира нападателя на домакините на около 25 метра от вратата на Дида. Гаич застана зад топката и със страхотен изстрел по земя матира бразилския страж на „росонерите”. В 33-ата минута Зеедорф намери Бориело в наказателното поле, но ударът на нападателя излезе в аут. Три минути по-късно домакините можеха да стигнат и до втори гол. Гаич намери Оконкво, който влезе в полето и стреля, топката се удари в крака на Дида, но в крайна сметка бразилецът закова топката пред голлинията.

Второто полувреме започна с опасно центриране на Роналдиньо от корнер към Амброзини, но капитанът на Милан не успя да намери вратата на Цюрих. В 51-ата минута Диньо влезе в полето на домакините и стреля, но ударът му бе блокиран от Леони. Топката попадна в краката на Бориело, който акробатично се опита да изравни резултата, но топката излезе в аут. Натискът на „росонерите” през втората част все пак даде резултат в 62-ата минута, когато реферът отсъди дузпа в полза на 7-кратните европейски шампиони. Бориело нахлу в наказателното поле на Цюрих, но бе повален от Рочат. Бранителят на домакините получи директен червен картон, а Роналдиньо хладнокръвно реализира от 11-метровия наказателен удар – 1:1.

В 69-ата минута Антонини центрира остро в полето към Бориело, но нападателят на Милан не успя да овладее топката. Десетина минути по-късно Пирло комбинира хубаво с Антонини, но крайният бранител на „росонерите” не успя да преодолее Леони. До края на мача нападателите на Милан пропуснаха изгодни възможности да стигнат до трите точки.

ФК Цюрих – Милан 1:1
1:0 Гаич (28’)
1:1 Роналдиньо – дузпа (65’)

Цюрих: Леони, Кох, Барметлър, Тихинен, Рочат, Агертер, Оконкво, Гаич (82’ Маргаираз), Джурич (66’ Лампи), Никчи (74’ Вонлантен), Алфонс;

Милан: Дида, Абате, Неста, Силва (20’ Каладзе), Антонини, Пирло, Амброзини (55’ Фламини), Зеедорф, Пато, Роналдиньо, Бориело (84’ Индзаги);

Жълти картони: Барметлър (Цюрих); Абате, Зеедорф (Милан);

Червени картони: Рочат (Цюрих);

Главен рефер: Педро Проенка;

Стадион: „Летцигрунд”, Цюрих;

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

НА ЖИВО: Интер - Милан (СЪСТАВИ)

Следете тук Дерби дела Мадонина

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1