3. Милан и Наполи не си вкараха гол, Ибра раздава шамари - гонят го (видео)

Милан и Наполи не си вкараха гол, Ибра раздава шамари - гонят го (видео)

Фиорентина надви Удинезе с 3:2 у дома

Италианският шампион Милан взе само точка от домакинството си срещу Наполи в дербито на 22-ия кръг в Серия „А”. Двата тима не можаха да намерят верния ритъм през първото полувреме на „Сан Сиро”, където властваха нервите и предпазливостта, макар домакините да имаха лек териториален и игрови превес.

През паузата наставникът на „росонерите” Масимилиано Алегри замени започналия като титуляр Абиати с резервния страж Марко Амелия, а веднага след почивката „росонерите” показаха, че на всяка цена ще търсят победата.

Пет минути след подновяването на играта пред Робиньо се откри отличен шанс, но бразилецът стреля в аут, останал очи в очи със стража на гостите.

В 64-ата минута обаче шведският нападател на домакините Златан Ибрахимович се замеси в спор със съперников защитник и удари шамар на Салваторе Ароника. Последва кратко съвещание между главния и страничния рефер, след което Ибра бе изгонен с директен червен картон.

След като останаха с човек повече на терена неаполитанците се опитаха да вземат победата, а в края наставникът им замени защитника Ароника с голаджията Горан Пандев, но срещата приключи без победител – 0:0.

Така Милан остана на точка зад Юве, заемайки втората позиция във временното класиране, докато Наполи е в подножието на топ 5 с 31 точки от 22 мача.

В друг двубой от същия този кръг Фиорентина надви у дома третия в таблицата Удинезе с 3:2.

Атакуващият стил на двата състава зарадва публиката на  "Артемио Франки" с цели пет попадения, след като гостите първи откриха резултата още в 14-ата минута чрез Антонио Ди Натале, а после Стеван Йоветич (’39) изравни от дузпа малко преди почивката.

След паузата „виолетовите” осъществиха пълен обрат с попадение на Матиа Касани в 56-ата минута, а в 84-ата Йоветич за втори път бе точен от бялата точка и така попадението на Габриел Торже в края се оказа утешително за „фриуланите”.

Така Фиорентина събра актив от  28 точки и заема 10-ото място в класирането, а Удинезе запази третата си позиция с 41 точки.