3. Милан и Бетис се хиксираха в Севиля, "росонерите" дадоха нови жертви (ВИДЕО)

Милан и Бетис се хиксираха в Севиля, "росонерите" дадоха нови жертви (ВИДЕО)

Освен две точки, италианците изгубиха нови двама играчи за дербито с Ювентус

Бетис и Милан завършиха при равенство 1:1 мача си от група F в Лига Европа, изигран в Испания. Двата отбора показаха по две лица в двете полувремена и резонно поделиха точките тази вечер.

Първото полувреме на мача в Севиля определено бе в полза на домакините. Въпреки че първият по-опасен изстрел дойде от Хакан Чалханоглу в 7-та минута, в 12-та Бетис поведе в резултата чрез Джовани Ло Селсо, който беше намерен с перфектен пас отляво и защитата на Милан се оказа неподготвена за тази акция на домакините.

В 28-та те можеха да поведат с 2:0, но Антонио Санабрия не успя да засече перфектно подаване отното отляво и топката мина встрани от вратата на Рейна. Малко по-късно отново Чалхаонглу стреля извън наказателното поле, но ударът му беше спасен.

След почивката обаче Милан излезе преобразен и в нова тактическа постройка на терена. Италианският тим заигра много по-остро и ударите към вратата на Пау Лопес. В 62-та минута Сусо стреля прекрасно фалцово отдясно, но стражът на домакините изби със сетни сили.

Само две минути по-късно обаче Милан получи право да изпълни пряк-свободен удар от същата част на терена и осмицата на "росонерите" центрира технично, като топката не бе засечена от никого и влетя в левия ъгъл на Бетис за 1:1.

Милан продължи да прилага натиск и атаките им бяха по-чести. В 82-та минута се стигна до неприятен инцидент, в който халфът на гостите Кеси влезе неразчетено с бутоните напред в гърба на своя съотборник Матео Мусакио и бившият защитник на Виляреал имаше нужда от спешна медицинска помощ предид а бъде изнесен на носилка и с шина на врата.

Две минути преди края пък друг основен футболист на "росонерите" Хакан Чалхаонглу също бе сменен принудително, след като получи проблем и така списъкът с контузени играчи преди дербито с Ювентус през уикенда стана огромен.

Така Бетис остава лидер в група F с 8 точки, Милан е на второто място със седем, колкото има и Олимпиакос , а Дюделанж е последен с нулев актив.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1