3. Мечтаният финал е факт! Реал Мадрид - Ливърпул (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мечтаният финал е факт! Реал Мадрид - Ливърпул (ВИДЕО+СНИМКИ)

Само гол не стигна на Рома да прати мача в продължения

Ливърпул се класира на финал в Шампионска лига, въпреки че загуби с 2:4 от Рома в спиращ дъха трилър на "Олимпико". Англичаните бяха спечелили първия мач с 5:2 и ще спорят за трофея с Реал Мадрид, който ден по-рано елиминира Байерн.

Тимът на Юрген Клоп направи добро първо полувреме, в което успя да отбележи две попадения, който се оказаха напълно достатъчни за крайния успех. След почиквата Рома имаше тотално превъзходство, направи куп пропуски, а можеше и да получи още поне една дузпа. Те нанесоха първо поражение на Ливърпул в турнира този сезон, но малко не им стигна да пратят мача в продължения и евентуално да сътворят ново чудо, след това на 1/4-финалите срещу Барселона.

Домакините се хвърлиха в атака от първата минута и бързо стигнаха до положение, но Един Джеко не успя да насочи добре топката с глава след центриране на Стефан ел Шаарауи. Последва опит на Алесандро Флоренци да изненада Кариус с удар от дистанция, при който обаче топката мина встрани от вратата.

В 9-ата минута гостите наказаха грешка на Рома. Един от най-опитните Раджа Наинголан сбърка в средата на терена, Ливърпул организира светкавична контра, при която Роберто Фирмино чукна топката надясно към Садио Мане и той простреля Алисон - 0:1.

На два пъти Мане имаше претенции, че е бил фаулиран в наказателното поле, но реакция от рефера на последва. Рома успя да изравни в 15-ата минута. Това стана благодарение на нелеп автогол, който гостите си отбелязаха. Деян Ловрен изчисти топката, тя се удари в главата на Джеймс Милнър и влезе във вратата - 1:1.

В 25-ата минута Джорджиньо Вайндалдум остана непокрит в наказателното поле и с глава стреля покрай Алисон за 1:2.

Ел Шаарауи можеше да изравни в 35-ата минута, след като стреля технично от границата на наказателното поле, но страничната греда спаси Ливърпул от попадение. В 40-ата минута Мане пропиля отличен шанс, след като беше изведен пред вратата от Салах, но вместо да стреля, той реши да подава с пета и сбърка.

В 49-ата минута Ливърпул заслужаваше да бъде наказан с дузпа. Джеко се измъкна, Кариус го фаулира в наказателното поле, но се оказа че страничния рефер е вдигнал засада. На повторението ясно се видя, че такава няма. Три след това босненецът вкара. Вратарят на "червените" отрази удар на Ел Шаарауи и топката попадна на крака на Джеко, който я прати в мрежата - 2:2.

Резервата Ченгиз Юндер получи извеждащо подаване в 60-ата минута, но не успя да си спре топката и тя се озова в ръцете на Кариус. Малко след това грешка на Александър Арнолд се размина без ново попадение във вратата на Ливърпул. Нескопосано изчистване на защитника се озова в Ел Шаарауи, чийто удар беше спрян с ръка от Арнолд, но сигнал на рефера отново не последва.

Едва в 69-ата минута Ливърпул стига до първия си удар във вратата на Рома през второто полувреме. Отправи го Роберто Фирмино, а Алисон изби с крак.

Удар на Патрик Шик в 78-ата минута мина в опасна близост до вратата на "червените". Секунди по-късно и Джеко се пробва, но шутът му не намери целта. Последва нов изстрел на босненеца, но Кариус този път се намеси перфектно.

Три минути преди края Наинголан се разписа за 3:2. Той стреля от разстояние, а топката се удари в страничния стълб преди да влети в мрежата. В добавеното време Дамир Скомина свирна дузпа за игра с ръка на Рагнар Клаван с ръка в наказателното поле на гостите. Наинголан застана зад бялата точка и вкара - 4:2.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

РОМА: Алисон, Александър Коларов, Федерико Фацио, Костас Манолас, Алесандро Флоренци, Даниеле Де Роси, Лоренцо Пелегрини, Раджа Наинголан, Един Джеко, Патрик Шик и Стефан Ел Шаарауи;
Треньор Еузебио де Франческо

ЛИВЪРПУЛ: Лорис Кариус, Тренд Александър Арнолд, Деян Ловрен, Върджил Ван Дайк, Андрю Робъртсън, Джейлс Милнър, Джордан Хендерсън, Джорджиньо Вайналдум, Садио Мане, РОберто Фирмино, Мохамед Салах;