3. Мечтан финал в Италия: Рома срещу Лацио (ВИДЕО)

Мечтан финал в Италия: Рома срещу Лацио (ВИДЕО)

"Вълците" биха жалкия и осакатен Интер и във втория мач

Рома се класира на финала за Купата на Италия след победа с 3:2 над Интер в полуфинала-реванш, игран на „Сан Сиро”, и с общ резултат 5:3. С два гола на Матиа Дестро и един на Василис Торосидис „вълците” постигнаха втори успех срещу „нерадзурите”, за да срещнат на финала градския съперник Лацио.

„Орлите” вече се класираха за финала, който ще се играе на 26 май на „Стадио Олимпико”, но Интер преживя поредно разочарование след отпадането от Лига Европа и потушените през последния месец шансове за футбол в Шампионската лига следващия сезон.

„Джаолоросите” бяха спечелили първия мач с 2:1 на 23 януари, когато Зденек Земан все още беше край тъчлинията. Пабло Даниел Освалдо и Николас Бурдисо бяха наказани и Миралем Пянич единствено беше готов, за да седне на пейката, така че Матиа Дестро стартира, а Даниеле Де Роси се отърси от контузия в глезена.

Осакатеният Интер беше без Антонио Касано, Родриго Паласио, Диего Милито, Валтер Гаргано, Юто Нагамото, Деян Станкович, плюс наказаните Алваро Перейра и Фреди Гуарин.

Естебан Камбиасо бе обявен в стартовите 11, но по време на загрявката се контузи, за да направи път за Джонатан.

Интер поведе с фантастичен гол на Джонатан – човекът, който не трябваше да започне. Той се втурна напред от средата на терена, комбинира последователно с Алварес и Роки преди да отправи точен удар в далечния долен ъгъл. Този гол направи 2:2 в общия резултат, като Интер продължаваше с гола си на чужд терен от първия мач.

Матиа Дестро обаче изравни 10 минути след почивката, елегантно прехвърляйки топката над Самир Ханданович, след като Ерик Ламела я пусна между трима защитници.

Отново Дестро се разписа 14 минути по-късно, за да изведе Рома напред в резултата. Той завърши подаване на Федерико Балдзарети, за да направи 2:1 при контраатака.

Торосидис подпечата победата на Рома с мощна кандилка над Ханданович от границата на наказателното поле за 3:1.

Рикардо Алварес върна един за Интер, когато елиминира своя персонален пасач и отбеляза от границата на пеналтерията с левия крак, но беше прекалено късно за жалкия отбор на Интер, който загуби 4 от последните си 5 мача в Серия „А”, да вкарва още цели три гола.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)