Мбапе прати Франция на Евро 2024 (ВИДЕО)

"Петлите" подчиниха Нидерландия насред Амстердам

Френският национален отбор по футбол се класира предсрочно за Европейското първенство догодина.

„Петлите“ спечелиха с 2:1 визитата си на Нидерландия и си осигуриха визи за форума през 2024-та с 2 попадения на звездата си Килиан Мбапе.

Така нападателят на ПСЖ изпревари друга френска легенда –Мишел Платини, като реализира 42 гола в първите си 72 срещи за представителния тим на Франция.

Мбапе откри резултата в 7-ата минута, а в 53-ата го удвои и така прати своя тим на финалите в Германия, а попадението на Куилиндши Хартман в 84-ата се оказа утешително за „лалетата“.

Те останаха с 9 точки от 5 мача и бяха изместени от втората позиция, тъй като там се настани Гърция след успех с 2:0 в Ирландия.

Франция пък се класира за Евро 2024 след 6 победи в 6 мача и голова разлика 13:1.

Световните шампиони откриха резултата на стадион „Йохан Кройф Арена“ още в 7-ата минута, когато Мбапе засече от въздуха центриране на Жонатан Клаус и даде аванс на Франция.

„Лалетата“ можеха да отговорят в 20-ата минута, когато Райндерс и Дъмфрис разиграха отдясно, а играчът на Интер намери с много добро подаване Ферман, но полузащитникът от чиста позиция прехвърли вратата.

Последваха пропуски на Симонс и 2 добри спасявания на вратаря Менян, за да дойде почивката при резултат 1:0 за Франция.

Скоро след началото на второто полувреме той бе удвоен. Отново Мбапе блесна в Амстердам, реализирайки красиво попадение от границата на наказателното поле за 2:0.

Веднага след подновяването на играта резервата на домакините Мален вкара гол, който обаче бе отменен заради засада.

В заключителните минути Нидерландия натисна и това даде резултат, тъй като „лалетата“ върнаха един гол. Той бе дебютен за Хартман, разписал се след пас на Бергвайн и удар в близкия ъгъл на вратата в 83-ата минута.

Отговорът на Франция не закъсня, но гредата спря Мбапе от това да вкара хеттрик, но впоследствие и „петлите“ имаха късмет, защото Бергвайн се размина с топката и така те стигнаха до успеха, осигурил им квоти за Евро 2024.

Нидерландия – Франция 1:2
0:1 Килиан Мбапе (7)
0:2 Килиан Мбапе (53)
1:2 Куилиндши Хартман (84)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

НИДЕРЛАНДИЯ: Майк Менян, Жонатан Клаус, Ибрахима Конате, Люка Ернандес, Тео Ернандес, Орелиен Чуамени, Адриен Рабио, Антоан Гризман, Кингсли Коман, Килиан Мбапе, Рандал Коло Муани;

Селекционер: Роналд Куман;

ФРАНЦИЯ: Майк Менян, Жонатан Клаус, Ибрахима Конате, Люка Ернандес, Тео Ернандес, Орелиен Чуамени, Адриен Рабио, Антоан Гризман, Кингсли Коман, Килиан Мбапе, Рандал Коло Муани;

Селекционер: Дидие Дешан.