Мбапе поведе ПСЖ в Шампионската лига, изпревари Неймар (ВИДЕО)

Дебютант в турнира също се разписа за 2:0 над Сосиедад

След като през последните два сезона ПСЖ отпадна в осминафиналите на Шампионската лига, сега „принцовете“ направиха решителна крачка към продължаване напред.

Те спечелиха с 2:0 първия сблъсък от елиминациите с испанската сензация в турнира Реал (Сосиедад) и могат спокойно да мислят за реванша, който е на 5-и март.

Голямата звезда Килиан Мбапе (58) откри резултата в сряда вечер на незабравимия за България стадион „Парк де Пренс“, а дебютантът в турнира Брадли Баркола (71) оформи крайното 2:0.

Така ПСЖ вече е в серия от 16 мача без загуба във всички турнири, докато силите на Сосиедад явно не стигат за място сред най-големите.

Трябва да се отчете обаче, че гостите играха в Париж без капитана си Микел Оярсабал, който не можа да се възстанови и дори не попадна в групата.

Още в 6-ата минута Мбапе можеше да изведе ПСЖ напред, но вратарят на Реал спаси.

След първоначалния домакински натиск обаче гостите заиграха по-добре и първо шут на Кубо мина встрани от целта, а после Андре Силва се размина на сантиметри да открие с глава.

В 35-ата минута Баркола също пропусна с глава, а в 45-ата гостите удариха греда, след като чудесен изстрел на Мерино срещна напречния стълб.

Така почивката дойде при нулево реми. Малко след началото на втората част обаче ПСЖ поведе, макар и с доза късмет.

След центриране на Дембеле от корнер капитанът Маркиньос успя да се пребори с двама съперници и някак си да отклони топката към далечната греда, където Мбапе я засече с глезена си, но все пак я прати в мрежата – 1:0.

Голът бе под №44 в турнира за френския национал и с него той вече изпревари бившия си съотборник Неймар (43) във вечната ранглиста на реализаторите.

Освен това, Мбапе вече има 8 попадения в 8 срещи с испански съперници на международната сцена.

В 63-ата минута нападателят бе близо до нов гол, след като стреля силно, ала вратарят на гостите отклони топката и тя срещна гредата.

Натискът на ПСЖ обаче се засили и в 71-ата минута домакините нанесоха своя втори и решителен удар. Фабиан Руис подаде към Баркола, който изпревари съперник и си поведе топката силно, но я достигна, за да я прати във вратата на Реал и да оформи крайното 2:0.

ПСЖ - РЕАЛ СОСИЕДАД 2:0
1:0 Килиан Мбапе (58)
2:0 Брадли Баркола (71)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ПСЖ: Донарума, Хакими, Маркиньос, Данило, Бералдо, Заир-Емери, Руис, Витиня, Дембеле, Мбапе, Баркола;

Реал Сосиедад: Ремиро, Галан, Льо Норман, Субелдия, Траоре, Мерино, Субименди, Мендес, Баренечеа, Силва, Кубо.