3. Майорка измъкна точка от "Местая" (видео)

Майорка измъкна точка от "Местая" (видео)

Валенсия завърши при резултат 2:2 домакинството си на Майорка от 27-ия кръг на Примера Дивисион, като по този начин пропусна възможността да увеличи на шест точки разликата с четвъртия във временното подреждане тим на Малага. „Прилепите” водеха с 2:0 на Майорка на почивката на мача, но допуснаха изравняване през второто полувреме.

Двубоят се проведе на „Местая”, а Алберто Коста даде аванс на домакините в 23-ата минута след страхотен далечен изстрел. Авансът на Валенсия набъбна на два гола в 42-ата минута, когато точен за 2:0 бе Ариц Адуриц, а този резултат се запази и до края на първата част.

През второто полувреме гостите от Майорка се представиха доста по-добре и в 57-ата минута Емилио Нсуе върна един гол след прецизно изпълнение с десния крак. Крайното 2:2 пък бе оформено от Виктор Касадесус в 66-ата минута. „Прилепите” бяха по-активният тим от този момент до края на двубоя, но нов гол на „Местая” така и не падна.

След равенството Валенсия продължава да е на 3-ото място, като има 44 точки и е с 4 пред 4-ия Малага. Майорка е на 13-ата позиция с 30 пункта.