3. Майорка и Валенсия продължават да изненадват – 1:1 на „Местая”

Майорка и Валенсия продължават да изненадват – 1:1 на „Местая”

В срещата, която се игра на стадион „Местая” резултатът бе открит от Давид Вия, а крайното 1:1 оформи Борха Валеро от дузпа.

Отборът на Валенсия продължава с колебливите си игри през този сезон, докато тимът на Майорка постигна нов добър резултат, след като двата отбора завършиха наравно 1:1 в мач от 12-ия кръг на Ла Лига. В срещата, която се игра на стадион „Местая” резултатът бе открит от Давид Вия, а крайното 1:1 оформи Борха Валеро от дузпа.

Двубоят започна много мудно, а играта бе доста накъсана. През първата част бе отправен само един точен удар в очертанията на двете врати и той бе дело на Хоакин в 41-ата минута. Второто полувреме обаче започна с натиск на „прилепите” и в 48-ата минута Давид Вия засече с крак центриране от корнер на Банега и направи безпомощен Ауате – 1:0.

След гола домакините продължиха да натискат, но пропуски направиха Давид Вия и Хуан Мата. Като слаби реализатори за Майорка пък се проявиха Гонсало Кастро и Жереми Матийо. В 74-ата минута Хоакин стреля опасно с левия крак, но шутът му срещна левия страничен стълб на вратаря Ауате. В 84-ата минута гостите получиха изненадваща дузпа за нарушение на Бруно от домакините. Зад топката застана Борха Валеро, който хладнокръвно изравни статуквото, а с това оформи и крайния резултат в мача – 1:1.

След този хикс „прилепите” заемат 4-о място във временното класиране с актив от 25 точки. Гостите от Майорка пък са 6-и с 21 спечелени точки.