3. Майнц 05 влезе в топ 5 след пета поред домакинска победа (+ВИДЕО)

Майнц 05 влезе в топ 5 след пета поред домакинска победа (+ВИДЕО)

Хората на Томас Тухел надиграха у дома Нюрнберг с 2:1

Съставът на Майнц 05 записа пета поредна домакинска победа, след като се наложи с 2:1 над гостуващия Нюрнберг в първия мач от 11-ия кръг на германската Бундеслига.

Двубоят на "Кофейс Арена" започна с 10-минутно закъснение заради затрудненото движение около стадиона, което попречи на доста от феновете да пристигнат навреме за първия съдийски сигнал.

След него играчите на Томас Тухел успяха да осъществят домакински натиск и да поведат с две попадения до 20-ата минута.

Първото от тях падна в 12-ата, след хубав пробив и удар по диагонала на Николай Мюлер. В 21-ата пък австриецът Юлиан Баумгартлингер изведе своя сънародник Андреас Иваншитц, който преодоля вратаря на гостите Патрик Раковски и удвои аванса на домакините.

След това „франките” се опитаха да отговорят и успяха точно преди почивката, когато Пер Нилсон намали с първия си гол за сезона. След паузата мачът бе равностоен, а резервата на домакините Ян Кирххоф нямаше късмет, тъй като първо негов удар срещна гредата, а в 68-ата минута негов гол бе отменен заради засада.

В крайна сметка срещата завърши с 10 жълти картона и цели 47 нарушения, а след нея Майнц се изкачи до петото място със 17 точки в актива си, докато Нюрнберг остана на 14-а позиция и е само на 3 пункта от опасната зона.

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима

Барселона иска да задържи Левандовски още един сезон

Полският нападател ще е основният стрелец на тима и догодина

Кирил Десподов отнесе глоба от ПАОК

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши