3. Матри пак вкара и върна Юве на върха (видео)

Матри пак вкара и върна Юве на върха (видео)

Фиорентина разби Новара с 3:0 като гост

Алесандро Матри показа, че може отново да се окаже ключов нападател за Ювентус. Стрелецът замени контузения Фабио Куалярела още през първата част и отбеляза единствения гол при победата с 1:0 над Лече като гост в среща пт 17-ия кръг в Серия А.

Ювентус започна по-добре срещата и комбинираше добре. Куалярела и Лихщайнер създадоха първите опасности, но те не доведоха до попадение.

В 23-ата минута Антонио Конте видя как наскоро възстановения Фабио Куалярела се контузи отново. Матри влезе на негово място и се оказа този, който донесе победата на „бионконерите”.

Само 3 минути след влизането си бившият нападател на Каляри бе намерен сам отляво в наказателното поле и напредна, но шутира много слабо в ръцете на Бенаси.

Минута по-късно Матри се реваншира – Мирко Вучинич изработи гола, като тръгна на индивидуален рейд и стреля, топката бе избита, но при добавката Матри от няколко метра не сгреши и направи 0:1.

Играта на Юве стана по-уверена – Вучинич и Пирло дирижираха играта на тима. Въпреки превеса на гостите, домакините също имаха своя шанс, когато Давиде Ди Микеле стреля опасно, но Буфон изби.

Втората част продължи в бързо темпо, а Маркизио можеше да вкара втори гол за „Старата госпожа” само секунди след началото на частта, но ударът му бе блокиран. Бившият ювентинец Рубен Оливера, който сега играе за Лече, се сдърпа със Симоне Пепе в 52-ата минута и двамата получиха жълти картони.

После имаше претенции за дузпа от страна на Лихщайнер, но съдията остана безмълвен. Лече пък бе близо до изравняване, но Леонардо Бонучи отлично парира удар на Муриел. Видал и Вучинич изпуснаха да успокоят Юве с втори гол, като не можаха да вкарат от удобни позиции. Паскуато провали най-чистото положение за Лече, като направи непросим пропуск в 83-ата минута.

Домакините опитаха натиск  в края пред верните сио фенове на „Виа дел Маре”, но Ювентус удържа и записа важна победа, която го оставя на върха.

Отборът от Торино има 37 точки и дели първата позиция с Милан. Лече е последен с 9 точки.

В друг мач от 17-ия кръг Фиорентина разби новака Новара с 3:0 като гост. Два гола за „виолетовите” заби Стеван Йоветич.

Черногорецът откри от дузпа в 20-ата минута, а Рикардо Монтоливо удвои аванса малко преди почивката. Пак Йоветич сложи точка на спора 4 минути след почивката за класическото 3:0.

Фиорентина е на 9-то място с 21 точки, Новара има 12 на 18-та позиция.