3. Марто и Болтън не се уплашиха от "чуковете" (видео)

Марто и Болтън не се уплашиха от "чуковете" (видео)

3:1 за тима на Оуен Койл в Лондон

Мартин Петров и неговият Болтън спечелиха първа победа през новата кампания на Висшата лига – 3:1 при визитата на Уест Хем в Лондон.

Българинът отново бе титуляр в селекцията на Оуен Койл и бе един от най-добрите за Болтън през целия мач. Той бе на терена до 88-ата минута.

През първата част „чуковете” бяха по-добрият отбор на терена. Още в първата минута обаче Марто изведе Елмандер на отлична стрелкова позиция, но той пропусна. В 33-ата минута реферът Андре Маринър отсъди дузпа за домакините, след като Стейнсон бутна в гръб Карлтън Коул. Нападателят обаче стреля слабо и Яскелайнен хвана 11-метровия наказателен удар.

През втората част тимът на Болтън успя да спечели мача. В 48-ата минута капитанът на Уест Хем Матьо Ъпсън си вкара нелеп автогол с глава, вместо да изчисти идващата към него топка с крак. Останаха обаче съмнения за нарушение на Кевин Дейвис срещу него. В 68-ата Лий центрира към Елмандер и шведът бе точен с глава.

В 79-ата минута Маринър даде нова дузпа за Уест Хем, която бе изключително спорна. Нобъл я превърна в гол и върна надеждите на лондончани – 1:2. 5 по-късно обаче Елмандер реши спора на "Ъптън Парк", възползвайки се от грешка на защитниците на Аврам Грант.

Нула точки за „чуковете” от два мача и предстоящи две срещи с Ман Юнайтед и Челси. Болтън започва много добре сезона – 4 точки от два кръга.

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима

Барселона иска да задържи Левандовски още един сезон

Полският нападател ще е основният стрелец на тима и догодина

Кирил Десподов отнесе глоба от ПАОК

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши