3. Мартин Петров не игра, но Еспаньол обърна Майорка за 3:2

Мартин Петров не игра, но Еспаньол обърна Майорка за 3:2

Каталунците надвиха прекия си конкурент за оцеляване след два обрата, дузпа и червен картон

Мартин Петров остана цял мач на пейката и не можа да дебютира за Еспаньол при драматичния домакински успех с 3:2 над Майорка . Двубоят даде начало на 20-ия кръг и втория полусезон в Ла Лига.

Шимао изведе каталунците напред със страхотен гол от пряк свободен удар, Майорка стигна до пълен обрат чрез Дос Сантос и Маркес, но Еспаньол на свой ред направи пълен обрат след голове на Верду от дузпа и Баена в края.

Всичко започна в 16-ата минута. Шимао Саброса застана зад топката фронтално срещу вратата за пряк свободен удар и от около 25-6 метра над стената вкара много красив гол с помощта на лявата греда за 1:0.

Гостите изравниха в 35-ата минута. Джовани Дос Сантос беше изведен зад защитата, нагласи се и по диагонала преодоля Касия – 1:1.

Три минути преди почивката Майорка поведе с нов много красив гол. Центриране от корнер бе избито с глава от бранител на Еспаньол, но от голяма дистанция Хави Маркес намери топката от воле и ниско изпрати в мрежата покрай неориентирания вратар на Еспаньол за 1:2.

През втората част каталунците демонстрираха характер и на свой ред направиха пълен обрат.

Италианецът Самуеле Лонго бе пуснат от Хавиер Агире на почивката. В 67-ата минута Лонго бе фаулиран в наказателното поле от Хосе Нунес. Верду вкара в десния ъгъл от дузпата за 2:2.

9 минути преди края централният бранител на Майорка – Луна получи втори жълт картон и гостите доиграха с 10 души.

Само две минути след червения картон домакините отбелязаха победен гол. Капдевия стреля отляво, топката рикошира в бранител, а на точното място се оказа Баена, който със шпагат насочи към мрежата за крайното 3:2.

Въпреки дългото продължение от 6 минути в края „Корнелия Ел Прат” ликуваше с победа в първия мач за годината.

Еспаньол напредна с една позиция до 15-то място, но вече се изравни по точки с 14-ия Атлетик Билбао.  Двата тима имат по 21. Майорка е в зоната на изпадащите на 18-о място със 17 пункта. Така отборът на Мартин Петров се отдалечи на 4 точки от опасната зона.
Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Ето как завършиха всички мачове от Лигата на нациите тази вечер

В Турция хвалят трансферите на Мъри Стоилов

Шестима от новите играчи на Гьозтепе вече имат отбелязан гол

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?