3. Мартин Петров направи асистенция, Болтън изплува над изпадащите

Мартин Петров направи асистенция, Болтън изплува над изпадащите

Съндърланд на Мартин О'Нийл набута К.П.Р в зоната на здрача

Отборът на Болтън спечели витална домакинска победа с 2:1 срещу Блекбърн в 30-ия кръг на Висшата лига на Англия и изплува над зоната на изпадащите.

Мартин Петров изигра цял мач за ”свинските крачета”, като подаде за единия от головете на своя отбор. В герой за Болтън се превърна защитника Дейвид Уедър, който вкара и двата гола за тима.

Началото на „Рийбок” беше нервно с много грешки от двете страни. Все пак в 29-ата минута Мартин Петров центрира лошо от корнер, топката бе избита пак в краката му, второто центриране на българина беше отлично, Стивън Н’Зонзи отклони леко към непокрития Дейвид Уедър и той заби в десния ъгъл за 1:0. Голът предизвика скандиране на името на възстановяващия се в болница играч на Болтън Фабрис Муамба по трибуните на стадиона.

Блекбърн можеше да изравни веднага – Маркус Олсон качи топката на главата на Якубу Айегбени, но ударът на нигериеца мина покрай лявата греда.

Само 6 минути след първия си гол защитникът Уедър намери за втори път мрежата на гостите. Този път играещият под наем от Арсенал в Болтън Рио Мияичи центрира от корнер, високият Дейвид Уедър засече силно с глава и матира безпомощния Пол Робинсън за 2:0.

В началото на втората част Мартин Петров можеше да запише нова асистенция, но след добрия му пробив отляво Давид Н’Гог пропусна от чиста позиция.

Вместо това Блекбърн намали резултата в 56-ата минута. И третият гол в мача дойде от корнер. Мортен Гамст Педерсен центрира, Стивън Н’Зонзи се освободи на първата греда и заби под гредата с глава – 2:1.

Болтън можеше да си осигури по-лесен край на мача. Рио Мияичи пусна чудесно прострелно центриране, но Марк Дейвис не можа да успокои Мартин Петров и компания с нов гол.

До края обаче Блекбърн не стигна до сериозни шансове да вземе поне точка от двубоя и Болтън взе жизненоважния успех с 2:1.

Болтън се качи до 17-та позиция с 26 точки, Блекбърн е точно над тима на Мартин Пеътров с два пункта повече.

В друга среща от 30-ия кръг в Премиършип Съндърланд победи Куинс Парк Рейнджърс с 3:1 и набута новаците в зоната на изпадащите.

Въпреки хвърлените милиони за трансфери през зимата, отборът на Марк Хюз продължава да е сериозно застрашен от връщане в Чемпиъншип през следващия сезон.

Никлас Бендтнер сякаш бе невидим през цялата първа част, но с едно от малкото си докосвания вкара за 1:0 в 41-ата минута. Джеймс МакЛийн центрира хубаво в наказателното поле, където защитата на лондончани бе напълно забравила за датчанина, който с глава опъна мрежата за 1:0 на „Стейдиъм ъф лайт”.

К.П.Р опита да се върне в мача, като нападаше с цели трима в лицето на Сисе, Замора и Маки. Подвигът срещу Ливърпул обаче не се повтори, защото „черните котки” вкараха нови два гола между 70-ата и 76-ата минута.

Джибрил Сисе даде и своя принос за провала на К.П.Р. в 55-ата минута френският нападател влезе много грубо с двата крака срещу Фрейзър Кембъл и получи директен червен картон. Сисе бе изпратен с овации от феновете на "Съндърланд", но ще бъде наказан за 4 мача за грубата си проява.

Асистентът за първия гол Джеймс МакЛийн вкара след рикошет в мрежата на Пади Кени за 2:0, ознаменувайки численото предимство на Съндърланд.

После Дейвид Воън намери отлично от крилото Стефан Сесеньон и французинът направи 3:0, карайки Марк Хюз безпомощно да въздъхва до тъча.

Голът на честта за „рейнджърите” дойде в 79-ата минута. Тайе Тайво изпълни своя специалитет и намери мрежата със страхотен пряк свободен удар – 3:1 и много поводи за размисъл в лагера на Куинс Парк Рейнджърс. Мартин О’Нил пък уверено води Съндърланд към по-предните позиции.

Съндърланд е 8-и с 40 точки, а Куинс Парк Рейнджърс се смъкна до 18-та позиция с 25 пункта.

ОБЗОР: Словакия и Швеция с реми, Украйна би Грузия (ВИДЕО)