3. Марио Гомес сам размаза лидера Волфсбург

Марио Гомес сам размаза лидера Волфсбург

Отборът на Щутгарт записа ценна и престижна победа с убедителното 4:1 над лидера Волфсбург в дерби срещата от 31-ия кръг на немската първа Бундеслига. В герой за швабите се превърна немският национал Марио Гомес, който реализира и 4-те попадения във вратата на „вълците”. Обявеното напускане на Феликс Магат пък се отрази върху играта на гостите и те не приличаха по нищо на отбора, който газеше по немските терени в последните мачове.

Срещата започна по перфектен начин за домакините, които успяха да открият резултата още в първата минута. Гомес засече с глава центриране на Трасш и отблизо промуши топката зад Беналио. В 20-ата минута отново Гомес бе точен за 2:0, след като Какау му подаде топката на празна врата. Едва тогава отборът на Волфсбург започна да поглежда към вратата на домакините. В 37-ата минута Един Дзеко се възползва от груба грешка в отбраната на Щутгарт и на празна врата вкара дежурното си попадение – 2:1.

През второто полувреме Волфсбург заигра далеч по-добре, но Графите, Дзеко и Мисимович се скъсаха да изпускат. Така се стигна до 63-ата минута, когато Марио Гомес бе изведен на добра позиция и с хубав удар с левия крак оформи своя хеттрик за 3:1. При този резултат „вълците” взеха изцяло инициативата в мача, но пропуските пред вратата на Леман продължиха. Щутгарт пък заигра на контраатаки и при една от тях в 77-ата минута Гомес получи топката на празна врата и отблизо вкара четвъртия си гол в мача, с което оформи и крайния резултат.

Така с тази победа Щутгарт се изкачи на трето място с актив от 58 точки, на 2 зад втория Байерн и също на толкова от лидера Волфсбург.