3. Марибор продължава в Лига Европа (ВИДЕО)

Марибор продължава в Лига Европа (ВИДЕО)

Абърдийн загуби в реванша след кошмарна вечер

Марибор се класира за плейофния кръг за влизане в групите на турнира Лига Европа. Словенците се наложиха над Абърдийн в реванша с 1:0 и с общ резултат 2:1 продължават.

До успеха не се стигна никак лесно. Отборът на старши треньора Дарко Миланич се поздрави с победата благодарение на автогол. В третата минута на добавеното време Греъм Шин порази собствената си врата. Той върна към вратаря, но стражът не уцели по детински топката и тя се оплете в мрежата му.

През първото полувреме шотландците пропуснаха дузпа. В 25-ата минута вратарят Ханданович фаулира в наказателното поле Адам Рууни и съдията посочи бялата точка. Потърпевшият се нагърби с изпълнението, но пропусна.

В 61-ата минута отборът на Абърдийн  остана с човек по-малко. Тогава Стокли получи втори жълт картон.

Марибор, който отстрани Левски във втория кръг, ще разбере съперника си за следващата фаза в петък, когато се тегли жребия.

Манчестър Юнайтед впери поглед в звездата на Залцбург

Амар Дедич е обект на интерес от английския гранд

Радост за Челси! Джеймс подновява тренировки до дни

Той вече е здрав

Колко ще получава Клоп на новата си позиция?

Джейми Байноу-Гитънс успя да привлече вниманието върху себе си

Прекрасни новини за Слот: Салах и Ван Дайк получиха почивка от националните отбори