3. Мъри си отмъсти на БАТЕ и вкара Астана и в групите на Лига Европа (ВИДЕО)

Мъри си отмъсти на БАТЕ и вкара Астана и в групите на Лига Европа (ВИДЕО)

Станимир Стоилов постигна нов голям успех в своята кариера

Станимир Стоилов ще играе за първи път в групите на Лига Европа като старши треньор и за втори път в групите на втория по сила европейски турнир, след като през сезон 2005/2006 изведе Левски до четвъртфинал в турнира за Купата на УЕФА.

За втора поредна година Мъри класира Астана в групова фаза. След като миналия сезон вкара казахския тим в Шампионската лига, сега българският специалист постигна успех в Лига Европа. Астана завърши 2:2 като гост на БАТЕ Борисов и с общ резултат 4:2 намери място в групите, чийто жребий е утре.

Михаил Гордейчук, възпитаник на казахската школа, откри за БАТЕ в 27-ата минута с помощта на рикошет. Астана обърна през второто полувреме с голове на Неманя Максимович и Патрик Твумаси, съответно в 50-ата и 76-ата минути. Нервните домакини завършиха мача с десет души. В 82-ата минута халфът на БАТЕ Алексей Риос получи директен червен картон. Въпреки това, белорусите стигнаха до равенство. Игор Стасевич фиксира  крайното 2:2 от дузпа.

В първия мач Астана победи у дома 2:0. Така, с общ резултат 4:2 отборът на Станимир Стоилов влезе в групите на Лига Европа.

В персонален план Мъри успя да си отмъсти на клуба от Борисов. През 2009 г. БАТЕ отстрани Литекс в квалификациите на този турнир, а треньор на българския тим бе Стоилов. Двата отбора си размениха по една победа с 1:0 като гост. В продължението на реванша, който бе в Ловеч, БАТЕ вкара още 3 гола и би с 4:0.

С Левски Стоилов стана първия български треньор, чийто отбор влиза в Шампионска лига (2006/2007). Сезон по-рано беше пробивът в турнира за Купата на УЕФА. От 21 юни 2014 г. води ФК Астана. На 26 август 2015 г. отстранява кипърския шампион Апоел Никозия и класира тима за груповата фаза на Шампионска лига, ставайки първия български треньор, класирал чуждестранен отбор. Астана е и първият отбор от Казахстан, който участва в групите на турнира. Сега с Мъри стана вторият казахски клуб в групите на Лига Европа. През 2013 г. това стори Шахтьор Караганда.

Манчестър Юнайтед губи Мазрауи до средата на ноември

Той трябва да се подложи на хирургична интервенция

Става интересно! Ливърпул, Челси и Тотнъм с интерес към младок от Дортмунд

Джейми Байноу-Гитънс успя да привлече вниманието върху себе си

Прекрасни новини за Слот: Салах и Ван Дайк получиха почивка от националните отбори