3. Мареска с първа победа начело на Челси (ВИДЕО)

Мареска с първа победа начело на Челси (ВИДЕО)

Резервите на "сините" с единия крак в групите на Лигата на конференциите

Челси постигна първа победа под ръководството на новия мениджър Енцо Мареска. На "Стамфорд Бридж" "сините" сразиха с 2:0 Сервет в плейоф за влизане в груповата фаза на Лигата на конференциите.

Стартовият състав на англичаните бе коренно различен от този срещу Манчестър Сити на старта на сезона във Висшата лига, загубен с 0:2. Мареска даде шанс за изява различна единайсеторка, като място запазиха единствено Мойс Кайседо, който бе и с капитанската лента, а също и Кристофер Нкунку.

Именно френският офанзивен халф откри резултата в Лондон. След нулево първо полувреме, в което "сините" не впечатлиха с играта си, Нкунку реализира от дузпа.

Минути по-късно в игра се появиха едновременно Мадуеке, Енцо Фернандес и Коул Палмър. Челси вдигна оборотите в търсене на второ попадение, което да им даде по-голямо спокойствие преди реванша в Швейцария. Четвърт час преди края именно комбинация между Фернандес и Мадуеке донесе гол за "сините".